Posledním čtvrtfinalistou Mol Cupu je Jablonec. Druholigovou Vlašim sestřelil hattrickem Pilař

Fotbalisté Jablonce zvítězili v dohrávce osmifinále domácího poháru MOL Cupu ve Vlašimi 3:2 a stali se posledními čtvrtfinalisty soutěže. Zápas proti druholigovému soupeři rozhodl hattrickem Václav Pilař, který proměnil dvě penalty a jednou se prosadil hlavou po centru.

Vlašim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmifinále mezi Vlašimí a Jabloncem.

Osmifinále mezi Vlašimí a Jabloncem. | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Pilař si připsal první hattrick v profesionální kariéře. Dvaatřicetiletý bývalý reprezentační křídelní hráč otevřel skóre ve 23. minutě poté, co proměnil penaltu za zákrok na Smejkala. V 58. minutě nacentroval Zelený a Pilař přes svoji subtilní postavu netradičně hlavou zvýšil.

Fotbalisté Mladé Boleslavi otočili pohárový zápas se Slováckem a jsou ve čtvrtfinále, čekají je Teplice

V 62. minutě po přímém kopu snížil Červenka, ale hned za necelé dvě minuty Pilař po zákroku na Haitla využil i druhý pokutový kop a zkompletoval hattrick. V 80. minutě skóroval z otočky pod břevno domácí Bassey, ale třetí tým první ligy už těsnou výhru udržel.

Ve čtvrtfinále si Jablonec zahraje v Praze na Letné proti obhájci pohárového prvenství Spartě. Další dvojice tvoří Olomouc - Slavia, Plzeň - Liberec a Teplice - Mladá Boleslav. Úředním termínem čtvrtfinále je 7. dubna, minimálně Slavia ale v tento den kvůli účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy hrát nebude.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Vlašim - FK Jablonec 2:3 (0:1)
Branky: 62. Červenka, 80. Bassey - 23. z pen., 58. a 63. z pen. Pilař. Rozhodčí: Lerch - Váňa, Hurych.