Německo v krizi. ‚Problém je, že dosáhli všeho,‘ myslí si František Straka

Stačil rok a na západ od českých hranic se řeší velká krize fotbalového národního týmu. Po vyřazení v základní skupině letošního mistrovství světa jsou teď poslední i ve své skupině Ligy národů.

Praha, Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako poslední Němce vyškolili Nizozemci | Foto: Piroschka Van de Wouw | Zdroj: Reuters

„Nizozemci Němce ztrapňují,“ hlásili komentátoři britské televize Sky Sports po posledním německém průšvihu, porážce 0:3. Pro Němce to byla už pátá prohra v jednom kalendářním roce, což je jejich nelichotivý rekord.

Krmečník se prosazuje i v reprezentaci. ‚V Česku se už dlouho neohřeje,‘ tuší Dúbravka

Číst článek

Co se to s nimi děje? „Tuhle otázku si pokládají asi všichni, co mají něco společného s fotbalem,“ říká Radiožurnálu milovník německého fotbalu a trenér František Straka. „Němci nemají tak silnou generaci hráčů v optimálním věku. Trenér Löw vsadil na ty zkušené a je otázka, jestli mají motivaci. Myslím, že problém je, že dosáhli všeho.“

Německo za 12 let pod vedením trenéra Joachima Löwa získalo titul mistrů světa a kromě toho další čtyři medaile ze světových a evropských šampionátů, až teď na letošním mistrovství světa vypadlo dřív než v semifinále.

Skončí Löw?

Jenže to je teď tak trochu historie, třeba už brzy tahle dlouhá éra skončí. Někteří němečtí fanoušci po konci éry Joachima Löwa volají.

„S tím musím počítat, rozumím tomu, že se tím teď fotbalová veřejnost zabývá, to je normální, má na to právo, ale já to teď neřeším. Snažím se jen tým co nejlíp připravit na další zápas,“ říká Joachim Löw.

Dalším zápasem bude úterní duel ve Francii. Když ani ten Němci nezvládnou, budou jediné utkání od sestupu z elitní skupiny Ligy národů. A teoreticky by se tak v další sezóně mohli na nižší úrovni utkat s Čechy.

„Pro nás by to byl určitě oříšek, kdyby to tak mělo dopadnout. Ale pořád to jsou Němci a budou hledat tu nejrychlejší cestu, jak z toho ven,“ nepochybuje obránce české reprezentace Ondřej Čelůstka.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme