Mladí fotbalisté Slavie si zahráli poslepu. S páskami přes oči trénovali s nevidomými

Mladí fotbalisté Slavie Praha si v Nymburku nasadili pásku přes oči a vyzkoušeli si, jaké to je hrát fotbal poslepu. Na akci pořádané nadací Leontinka, která pomáhá nevidomým si zahráli se speciálním míčem.

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nevidomí fotbalisté si zatrénovali s mladíky z pražské Slavie | Foto: David Nyč | Zdroj: Radiožurnál

Jednoduchá cvičení, která by za normálních okolností zvládli s přehledem, byla najednou skoro neřešitelná. Fotbalisté pražského velkoklubu měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak se kope do míče, když ho nevidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se hraje fotbal s páskou přes oči si vyzkoušel i reportér Radiožurnálu David Nyč

Cvičení tu absolvují i nevidomí fotbalisté z týmu Avoy Brno. A trenér svým svěřencům udílí pokyny, tak jako na každém tréninku.

„Byla to zajímavá zkušenost. Líbí se mi ten jejich první kontakt, ten pohyb poslepu po hřišti,“ okomentoval výkon slávistů, kteří měli na očích černé pásky, jeden z hráčů týmu brněnského Avoye.

Mladí hráči pražské Slavie si vyzkoušeli fotbal pro nevidomé | Foto: David Nyč | Zdroj: Radiožurnál

„Na vysoké škole jsem se dostal tak, že jsem se na vysoké škole dozvěděl o náboru a přihlásil jsem se,“ dodal.

Brankář je z týmu jediný, kdo vidí a zároveň tak slouží jako navigátor pro ostatní. V týmu to zkoušeli i s nevidomým, ale zjistilo se, že je to nebezpečné. Ale hlavní jsou důvody, proč nevidomí hráči Avoye fotbal hrají - přátelství a pro radost.

David Nyč, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme