Fotbalista Nicolae Stanciu odjel ze soustředění Sparty jednat o přestupu do Arábie

Fotbalisty Sparty nejspíš opustí klíčový záložník a podzimní kapitán Nicolae Stanciu. Pětadvacetiletý rumunský reprezentant, který na Letnou před rokem přišel coby nejdražší hráč české ligy, odletěl ze soustředění ve Španělsku jednat o angažmá v týmu Al Ahlí ze Saúdské Arábie. Podle klubového twitteru už je na přestupu dohodnutý, a pokud projde zdravotní prohlídkou, podepíše v novém působišti smlouvu na tři a půl roku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolae Stanciu v dresu pražské Sparty | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

O možném odchodu Stanciua ze Sparty se spekuluje prakticky od konce nepovedené podzimní části, kterou Pražané zakončili na pátém místě tabulky s velkou bodovou ztrátou na první Slavii a druhou Plzeň.

Stanciu chtěl přestoupit do Egypta. ‚Ale spokojení musí být dva,‘ vysvětlil odmítnutí Rosický

Číst článek

Na startu zimní přípravy Letenští nabídku za rumunského reprezentanta z Egypta odmítli, neboť neodpovídala jejich představám. Nyní je však situace podle všeho jiná. Podle iSport.cz totiž aktuálně čtvrtý klub saúdskoarabské ligy nabídl za Stanciua 10 milionů eur, což je v přepočtu asi 258 milionů korun.

Celek ze Saúdské Arábie uvedl, že už je s hráčem domluvený. „Stanciu podepsal předběžnou dohodu s Al Ahlí. Poté co v následujících dvou dnech projde lékařskou prohlídkou v Džiddě, dokončí příchod ze Sparty a podepíše smlouvu na tři a půl roku,“ uvedl klub Al Ahlí na twitteru.

„Protože jsou kluby blízko dohodě, Nico dostal od Sparty svolení, aby odcestoval. Nyní se jedná o podmínkách smlouvy. Nico je v letadle a vzhledem k časovému rozdílu mezi Prahou a destinací bude vše probíhat zítra,“ uvedl krátce předtím hráčský agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports, který jednání pomáhá zprostředkovat.

Stanciu přišel do Sparty před rokem v zimě jako nejdražší posila českého klubu v historii a podepsal smlouvu do června 2021. Letenští podle spekulací zaplatili Anderlechtu Brusel více než 100 milionů korun. Stanciu za Pražany odehrál 31 ligových zápasů a dal v nich deset branek. Na podzim byl jednou z hlavních opor a režisérem hry. Dařilo se mu i v současnosti v přípravě, v níž vstřelil tři góly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme