Bohemians - Slavia 0:3. Vršovické derby zvládl favorit, v akci byl i videorozhodčí

Fotbalisté Slavie zvládli ve 23. ligovém kole vršovické derby na hřišti sousedních Bohemians a po vítězství 3:0 vedou tabulku zase o tři body. Utkání zásadně ovlivnila situace před prvním gólem, kdy rozhodčí po poradě s videorozhodčím odvolal gól domácích a odpískal penaltu pro Slavii.

Praha (Aktualizováno: 16:57 3. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Zmrhal (vlevo) a Josef Hušbauer slaví gól proti Bohemians.

Jaromír Zmrhal (vlevo) a Josef Hušbauer slaví gól proti Bohemians. | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Moment, o kterém se bude ještě dlouho mluvit, přišel ve 22. minutě. Slávistický obránce Jan Bořil poslal centr do vápna, kde domácí Daniel Krch stáhnul Lukáše Masopusta. Jenže rozhodčí pokutový kop neodpískal, a tak mohli Bohemians pelášit do rychlého protiútoku, na jehož konci dostal míč do sítě David Puškáč...

Černá série Zlína skončila. Ševci ve fotbalové předehrávce vyhráli na Baníku

Domácí vedou 1:0 a není co řešit? Omyl. Sudí Královec se šel poradit s videorozhodčím a vzápětí bylo všechno jinak, protože gól neplatil a místo něj hosté zahrávali pokutový kop po předchozím faulu na Masopusta. Míč si na penaltový puntík postavil Tomáš Souček a přesnou trefou zařídil vedení 1:0 hostující Slavii.

Domácí se hodně zlobili, zelenobílý kotel před penaltou zasypal hřiště kelímky s pivem. Krutá chvíle pro Bohemians, jenže podle všeho správně posouzená.

Hostům pal mohlo být ještě veseleji, jenže povedenou střelu Miroslava Stocha vyrazil brankář na břevno. A o chvíli později si Tomáš Fryšták poradil i s pokusem Milana Škody. Nakonec se ale hostům povedlo ještě do přestávky utéct do dvougólového vedené, když přesný centr Vladimíra Coufala poslal Milan Škoda hlavou přesně k tyči.

Po hodině hry se poprvé od neuznaného gólu do zajímavé situace dostali i opaření domácí, ale Rudolf Reiter po kličce brankářovi nemohl zakončovat do prázdné brány kvůli včasnému zásahu Michaela Ngadea.

V 69. minutě málem vstřelil kuriózní gól Milan Škoda, když si všiml vysunutého brankáře Fryštáka a z půlky hřiště ho zkusil přehodit, jenže míč skončil těsně nad břevnem. O deset minut později ale vyprodaný Ďolíček třetí slávistický gól viděla postaral se o to Josef Hušbauer, který střílel přesně k tyči zpoza vápna.

Alespoň čestný úspěch Bohemians mohl pár minut před koncem zařídit Jan Vodháněl, ale jeho povedený přízemní pokus dobře vyrazil Ondřej Kolář. Slavia tak zvládla vršovické derby na hřišti Bohemians a po vítězství 3:0 vede ligovou tabulku o tři body před Plzní.

23. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:3 (0:2)
Branky: 26. Souček z pen., 45.+3 Škoda, 78. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Krch, Vacek - Škoda, Hušbauer. Diváci: 4959.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 3. 3. 2019)