Olomouc - Sparta 2:3. Vrba má za sebou úspěšnou premiéru, Spartě pomohly i dvě penalty

Pavel Vrba má za sebou první zápas v pozici trenéra pražské Sparty. V 18. kole nastoupil letenský tým na hřišti Olomouce, kde prohrával 0:2, nakonec ale i díky dvěma proměněným penaltám dokázal skóre otočit.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba během utkání Sparty v Olomouci.

Pavel Vrba během utkání Sparty v Olomouci. | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: ČTK

Pavel Vrba načal své působení na letenské střídačce stejně jako jeho předchůdce Václav Kotal na půdě Olomouce. Kotal začal loni porážkou a dobře se nevyvíjela ani Vrbova premiéra.

Cadu zařídil Pardubicím v Teplicích druhé vítězství v řadě, Slavia jen remizovala v Příbrami

Už v deváté minutě totiž domácí utekli po pravé straně, Zahradníček našel ve vápně Kryštofa Daňka a ten napálil míč přesně pod břevno. Sparťané pak hru postupně vyrovnali, k velké šanci na vyrovnání se ale nedostali. Naopak to mohli být domácí, kdo mohl přidat další branku, jenže González v dobré pozici střílel jen do míst, kde stál brankář Nita.

Do druhé půle vstoupili domácí ještě lépe než do té první, protože už ve 48. minutě vedli 2:0. Obrana Pražanů zaspala, neuhlídala dlouhý nákop a Pablo González prostřelil Nitu.

Sparta se ale nesložila a brzy byla zpátky ve hře. Obránce Vitík výborně vyvezl míč a pak narýsoval přesnou přihrávku na nabíhajícího Ladislava Krejčího staršího, který si počínal zkušeně a snížil.

Opava neudržela vedení v Karviné a zůstává poslední, oslabená Plzeň prohrála s Libercem

A v 67. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Po zprvu nenápadné situace rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů odpískal pokutový kop pro Spartu za faul Zmrzlého na Kozáka a David Moberg Karlsson vyrovnal - 2:2.

Sparťané se pak hnali za vítězným gólem, ale zhruba deset minut před koncem přišla naopak obrovská šance pro domácí. Krejčí mladí fauloval ve vápně Daňka a Olomouc kopala penaltu. Jenže sparťany jako už nekolikrát v této sezoně zachránil brankář Nita, který Gonzálezovu střelu i následnou dorážku pokryl.

A neproměná penalta pak domácí mrzela o to víc, že v nastavení dostala výhodu pokutového kopu i Sparta. A David Moberg Karlsson si skvěle počínal i podruhé a poslal svůj tým do vedení.

Sparta tak zvládla v Olomouci otočit skóre a po vítězství 3:2 se osamostatnila na druhém místě tabulky.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:3 (1:0)
Branky: 9. Daněk, 48. González - 67. a 90.+3 obě z pen. Karlsson, 57. Ladislav Krejčí I. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Dresler - Pechanec (video). ŽK: Hubník, González, Greššák - Ladislav Krejčí II. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít