Trenér Vrba na půdě bývalého klubu neuspěl, Plzeň přestřílela Spartu 3:2 a vede ligu

Fotbalisté Plzně ve šlágru 7. ligového kola zdolali doma Spartu 3:2. Západočeši připravili pražskému rivalovi premiérovou porážku v sezoně nejvyšší soutěže a vystřídali ho v čele neúplné tabulky. Letenští prohráli po 15 ligových zápasech a z druhé příčky ztrácí na Viktorii dva body.

Plzeň (Aktualizováno: 21:17 11. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně se radují z gólu

Fotbalisté Plzně se radují z gólu | Zdroj: Profimedia

Západočechům v úvodním poločase zařídili dvoubrankové vedení Jean-David Beauguel s Jhonem Mosquerou, ještě před pauzou snížil David Moberg Karlsson.

Utkání Plzeň - Sparta jsme sledovali ONLINE

Krátce po změně stran Jan Sýkora přidal třetí gól Viktorie a střídající Václav Drchal v 87. minutě už jen zmírnil porážku hostů.

Sparťanskému trenérovi Pavlu Vrbovi nevyšel návrat na stadion bývalého klubu, se kterým v minulosti získal tři tituly a třikrát hrál základní skupinu Ligy mistrů.

Další bývalý kouč české reprezentace plzeňský Michal Bílek naopak proti někdejšímu zaměstnavateli uspěl.

Do první větší šance se v osmé minutě dostali domácí. Po Sýkorově centru akrobaticky zakončoval Beauguel, ale sparťan Panák vykopnul míč z brankové čáry.

První gól

Aktivní Beauguel za 10 minut otevřel skóre, když se pohotově zorientoval v šestnáctce a střelou přes hlavou překonal gólmana Nitu. Francouzský nejlepší střelec Plzně zaznamenal čtvrtou ligovou trefu v sezoně.

Viktoria dominovala a o chvíli později Beauguel málem připravil druhý gól pro Kopice, který ale před rumunským brankářem zamířil těsně vedle. Západočeši zvýšili ve 32. minutě. Bucha přesným pasem vyslal do úniku Mosqueru, kolumbijský křídelník udělal kličku Nitovi a zakončil do odkryté branky.

Další Kopicovu ránu zlikvidoval Nita a jeho spoluhráč Karlsson pět minut před pauzou vstřelil kontaktní gól. Švédský záložník po několika odrazech propálil gólmana Staňka, jenž předtím vyrazil Hanckův pokus.

I do druhého poločasu vstoupili lépe Plzeňští. Sýkora nejprve o kousek minul, ale v 56. minutě už se prosadil umístěnou ranou k tyči. Sedmadvacetiletý záložník skóroval poprvé po srpnovém příchodu do Viktorie na hostování z Poznaně.

Drama v závěru

Rychlé odpovědi Hložka po standardní situaci zabránil pohotovým zákrokem Staněk. Domácí poté před návštěvou 10 584 diváků dlouho kontrolovali náskok a Spartu před svou branku téměř nepouštěli.

Až v 87. minutě zdramatizoval duel Drchal, když zblízka zakončil akci dalších dvou náhradníků Haraslína a Polidara. Sparťané však v závěru víc nestihli. Prodloužili tak čekaní na ligový triumf v Plzni, kde od srpna 2011 nevyhráli už podvanácté za sebou.

7. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 3:2 (2:1)
Branky: 18. Beauguel, 32. Mosquera, 56. Sýkora - 41. Karlsson, 87. Drchal. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Kříž - Orel (video). ŽK: Mosquera, Janošek, Řezník, Hybš - Pavelka, Štetina. Diváci: 10.584.