Slavia porazila v malém pražském derby Duklu, zůstává tak ve hře o titul

Pražská Slavia porazila v malém pražském derby Duklu 2:0 po trefách Sýkory a Stocha a zůstává ve hře o mistrovský pohár. Na vedoucí Plzeň ztrácí dvě kola před koncem čtyři body.

Praha (Aktualizováno: 19:57 14. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slávista Tomáš Souček v utkání proti Dukle

Slávista Tomáš Souček v utkání proti Dukle | Zdroj: ČTK

V malém pražském derby potřebovala Slavia na Julisce vyhrát, aby ještě udržela alespoň teoretickou šanci na titul. Na vedoucí Plzeň ztrácela sedm bodů. Dukla držela před zápasem deváté místo o jeden bod před Mladou Boleslaví.

Český fotbal se vrací do Ligy mistrů. Vítěz české ligy má jistý přímý postup do základní skupiny

Vítězové Mol cupu do utkání vstoupili rozhodně lépe. Už v desáté minutě se po Bořilově přihrávce prosadil Jan Sýkora. Další šanci sešívaných si zapsal Michal Frydrych střelou z šestnáctky. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí.

V 63. minutě zaznamenal největší šanci domácích Jakub Podaný, když šel sám na slávistického brankáře Ondřej Kolář. Místo brány trefil ale jen Frydrychovo stehno.

Následně mohl vedení hostujícího celku navýšit opět Sýkora, který nůžkami od vápna těsně minul pravou tyč.

Výhru slávistických hráčů pojistil ve třetí minutě nastavení Miroslav Stoch, když se prosadil přesnou trefou z šestnáctky.

Díky výhře 2:0 se přiblížila Plzni na rozdíl čtyř bodů a do konce ligy jí ještě zbývají dva zápasy. Tuto sobotu se utká doma s Jabloncem a o týden později na jejich hřišti s Teplicemi.