Slavia proti Plzni po přestávce vstala z mrtvých a díky vítězství 2:1 se vrací do čela ligy

Fotbalisté Slavie se vrací do čela Fortuna ligy. Ve 23. kole soutěže sešívaní zvládli otočit šlágr proti Plzni a díky gólům Petera Olayinky a Ondřeje Lingra vyhrála 2:1.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Olayinka slaví gól proti Plzni.

Peter Olayinka slaví gól proti Plzni. | Zdroj: Profimedia

Od úvodních minut se hrál fotbal plný důrazných soubojů, ale bez šancí. S míčem hráli víc domácí, z jejich snahy ale nic nevzešlo, a tak se zničehonic mohli radovat hosté z Plzně.

Sparta trestala ostravské chyby a po vítězství 3:0 stíhá Slavii, Zlín remizoval s Hradcem

V 16. minutě dostal na pravé straně dostatek prostoru Pavel Bucha, poslal přízemní centr do vápna, ten prolétl kolem několika hráčů až k Tomáši Chorému a plzeňský útočník ho dokázal poslat za záda brankáře Ondřeje Koláře.

Slávisté byli jako opaření, snažili se ale vývoj zápasu zvrátit. Jejich optická převaha byla ještě výraznější než před inkasovaným gólem, zatažení hosté ale dobře bránili a šance nepřicházely. Až v nastavení první půle se po rohovém kopu dostal k míči Olayinka a jeho hlavičku musel pohotově vyrážet gólman Jindřich Staněk.

Po přestávce, po které domácí kouč Trpišovský poslal na hřiště Ondřeje Lingra a Micka van Burena, se ale děly věci. Už v 51. přišel roh Slavie, po němž se přilétl míč na hlavu Olayinky a nigerijský útočník ho poslal do sítě.

Domácí byli jako vyměnění a mačkali svého soupeře, který se většinou jen bránil na své polovině. O pět minut později se na hranici vápna opřel do odraženého balonu Petr Ševčík, jeho střelu do šibenice ale fantasticky vyrazil plzeňský Staněk.

O dalších několik minut později se ve velké šanci objevil krátce po svém příchodu na hřiště Matěj Jurásek, jeho pokus ale skončil vedle plzeňské brány. Domácí ale pokračovali v tlaku a v 77. minutě se dočkali druhého gólu.

Je to retro, vzpomíná matador Hejda na poslední výhru Plzně v Edenu. V klubu už hraje přes deset let

Po autovém vhazování dostal Oscar míč patou na Matěje Juráska, ten se protáhl po pravé straně do vápna a poslal míč do bránu. Tam sice v souboji před odkrytou bránou upadl van Buren, za ním se ale k míči dostal Lingr a nemýlil se – 2:1.

Slávisté chtěli přidat definitivní pojistku a neměli k ní daleko, Lingr ale pálil nad a Oscarovu střelu hostující obrana zblokovala.

Plzeň už si pak nezvládla vytvořit šance, ze kterých by mohla vyrovnat, a tak Slavia doma zvítězila v ligovém šlágru 2:1. Pražané se vrací do čela před druhou Spartu, Plzeň je třetí.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 50. Olayinka, 76. Lingr - 16. Chorý. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Machálek (video). ŽK: Schranz, M. Jurásek, Holeš - Kalvach, Mosquera. Diváci: 18.678.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít