Fotbalisté Baníku rozstříleli Příbram 5:0, Opava porazila gólem z penalty Pardubice

Fotbalisté Příbrami utrpěli ve 23. kole první ligy debakl 0:5 v Ostravě a na posledním místě tabulky ztrácejí už tři body na předposlední Opavu. Slezané totiž porazili nováčka z Pardubic 1:0. Zlín zvítězil nad Českými Budějovicemi hladce 3:0.

Opava (Aktualizováno: 19:18 13. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Baníku Ostrava se radují z gólu

Fotbalisté Baníku Ostrava se radují z gólu | Zdroj: Profimedia

Ostrava deklasovala Příbram podruhé v sezoně a o branku předčila výhru 4:0 z podzimního vzájemného duelu.

Fotbalisté Liberce otočili ligovou předehrávku s Teplicemi, výhru jim v 90. minutě zařídil Rondič

Baník o vítězství rozhodl slepenými góly Gigliho Ndefeho a Daniela Holzera v rozmezí dvou minut v závěru první půle. Po přestávce se prosadili ještě Daniel Tetour, Ondřej Šašinka a Jakub Pokorný.

Ostrava v druhém utkání po odvolání trenéra Luboše Kozla a v domácí premiéře pod Ondřejem Smetanou zaznamenala nejvyšší ligové vítězství od 30. dubna 2006. Příbram už 12 kol nevyhrála a v posledních čtyřech nebodovala.

V Opavě rozhodla penalta

Zápas v Opavě rozhodl v šesté minutě nastavení úvodního dějství z penalty Tomáš Smola poté, co byl vyloučen hostující Cadu.

Slezané si připsali teprve třetí vítězství v ligové sezoně, doma vyhráli poprvé na jaře a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na šestnácté Brno. Pardubický nováček nejvyšší soutěže podruhé za sebou prohrál.

Zlín ve formě

Zlín proti Českým Budějovicím potvrdil, že se dostává do formy a zvítězil ve třetím z posledních čtyř duelů v nejvyšší soutěži.

Za domácí se v úvodním dějství trefil Roman Potočný a po změně stran skórovali Youba Dramé s Dominikem Simerským. „Ševci“ se desátému Dynamu, které nevyhrálo pět kol za sebou, přiblížili na rozdíl bodu.

Už v pátek porazil Liberec po obratu Teplice 2:1. Další tři utkání včetně zápasu vedoucí Slavie v Mladé Boleslavi se hrají v neděli.

Duely Sparta Praha - Plzeň a Olomouc - Slovácko byly kvůli koronaviru odloženy. Vzhledem k trvajícím opatřením proti covidu-19 stále nemohou do hledišť fanoušci.

23. kolo první fotbalové ligy:

SFC Opava - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 45.+6 Smola z pen. Rozhodčí: Zelinka - Dresler, Dohnálek - Machálek (video). ŽK: Žídek, Nešický, Hellebrand - Čelůstka. ČK: 45.+4 Cadu (Pardubice). Bez diváků.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 5:0 (2:0)
Branky: 37. Ndefe, 39. Holzer, 55. Tetour, 60. Šašinka, 75. Pokorný. Rozhodčí: Lerch - Horák, Melichar - Cieslar (video). Bez karet. Bez diváků.

Fastav Zlín - Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)
Branky: 28. Potočný, 63. Dramé, 73. Simerský. Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Podaný - Petřík (video). ŽK: Potočný - Čolič. Bez diváků.