Plzeň vedla v Mladé Boleslavi, Středočeši ale utkání otočili a díky Komličenkově penaltě vyhráli 2:1

Fotbalisté Plzně podlehli Mladé Boleslavi 1:2 a prohráli po pěti ligových výhrách za sebou. Viktoria vedla zásluhou Jana Kopice, ale Lukáš Budínský po přestávce srovnal a Nikolaj Komličenko ve druhé minutě nastavení z pokutového kopu rozhodl o triumfu Středočechů, kteří doma zvítězili i v sedmém ligovém duelu v sezoně. Dynamo České Budějovice porazilo doma Bohemians 3:2.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko

Útočník Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko | Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Domácí brankář Stejskal, který v lize dostal potřetí za sebou přednost na úkor zkušenějšího Šedy, musel zasahovat už ve druhé minutě. Kalvachovu střelu před vápnem ale vyrazil. Z podobné pozice pálil ve 20. minutě nad bránu Hořava. Vzápětí si Stejskal poradil i s Kopicovou střelou, kterou nadvakrát zkrotil a schoval míč před dotírajícím Hlouškem.

Středočeši poprvé ohrozili Hruškovu branku až v 26. minutě, kdy Budínský zakroutil přímý kop těsně vedle tyče. Po téměř půl hodině hry se ujali Západočeši vedení. Kovařík našel na zadní tyči Hořavu, jehož hlavičku Stejskal vyrazil, na Kopicovu dorážku však nestačil.

Slavia vyhrála v Jablonci po gólech Součka a Olayinky 2:0 a po zaváhání Plzně vede už o šest bodů

Ve 40. minutě si Komličenko vyměnil míč s Mešanovičem a střelou z šestnáctky zamířil těsně vedle. Mladé Boleslavi vyšel skvěle vstup do druhého poločasu. Už po třech minutách si Budínský ve vápně hodil míč na levačku a krásnou střelou srovnal.

Okamžitě po rozehrávce si hosté málem vzali vedení zpátky. Jenže Kovaříkovu hlavičku po Kopicově centru Stejskal vyrazil a následnou střelu Procházky domácí obrana zblokovala na roh. Vzápětí na druhé straně unikl Mešanovič, který ale zakončil vysoko nad.

V 56. minutě posunul Komličenko míč ve vápně na obránce Jakuba Klímu, který před prázdnou branku přihrál Mešanovičovi, ale bosenský útočník na balon nedosáhl. V 65. minutě měl velkou příležitost ve vápně Hořava, jehož střelu však domácí hráči zblokovali. O deset minut později zamířil domácí záložník Jiří Klíma zblízka mimo tři tyče.

V 84. minutě střílel z hranice vápna z přímého kopu Kalvach, jenže zamířil vedle. V závěru vyslal Matějovský do úniku Jiřího Klímu, kterého fauloval Hruška a sudí Lerch nařídil penaltu. Tu proměnil Komličenko, s osmi góly nejlepší střelec soutěže.

České Budějovice - Bohemians 3:2

Za vítěze se trefil dvakrát David Ledecký, zbývající gól dal Ivan Schranz. Bohemians dvakrát snížili, když se gólově prosadili David Bartek a Jakub Rada. Jihočeši po třech porážkách za sebou bodovali a opustili poslední příčku. S jedenácti body se dostali na třináct pozici, Bohemians mají o bod více a zůstávají jedenáctí.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 48. Budínský, 90.+2 Komličenko z pen - 29. Kopic. Rozhodčí: Lerch - Kubr, Dobrovolný - Zelinka (video). ŽK: Matějovský, Komličenko, Pudil - Krmenčík, Kalvach. Diváci: 4215.
M. Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka - Budínský (86. Hašek), Hubínek, Matějovský, Fulnek (57. Jiří Klíma) - Mešanovič (68. Ladra), Komličenko. Trenér: Weber.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek - Kalvach, Procházka - Kopic, Hořava, Kovařík (62. Kayamba) - Krmenčík (79. Chorý). Trenér: Vrba.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:2 (1:0)
Branky: 18. a 82. Ledecký, 50. Schranz - 67. Bartek, 85. Rada. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Melichar. ŽK: Javorek, Křížek - Ugwu, Podaný. Diváci: 4252.
Č. Budějovice: Křížek - Čolič, Sivok, L. Havel, Novák - Brandner (76. Brandner), Čavoš, Javorek, Havelka (27. Kulhánek), Schranz (90. Helešic) - Ledecký. Trenér: Horejš.
Bohemians: Fryšták - M. Havel, Hůlka, Pokorný, Bartek - Záviška (87. Köstl), Jindřišek, Rada, Vodháněl - Ugwu (46. Podaný), Vaníček (46. Nečas). Trenér: Hašek.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 6. 10. 2019)