Fotbalový pohár zná všechny semifinalisty. Boleslav udolala Baník, Zlín vyhrál poprvé pod Petrželou

Fotbalisté Mladé Boleslavi a Zlína doplnili Slavii a Jablonec v semifinále fotbalového Mol Cupu. Středočeši vyhráli nad Baníkem 2:1 po penaltách, Zlín vyhrál v Hradci Králové.

Mladá Boleslav, Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mol Cup: FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Jako třetí postoupil v dohrávaném zápase v Hradci Králové do semifinále Zlín. Ševci vyhráli poprvé pod novým trenérem Miroslavem Petrželou a pořád mohou věřit, že obhájí loňský triumf, díky kterému přestoupili přímo do hlavní fáze Evropské ligy.

Ať o předsedovi FAČR rozhodne ve 4. kole los, navrhují na Moravě. 'Zlámal se zbláznil,' kontruje Berbr

Zatímco hradečtí „Votroci“ ve čtvrtfinálovém zápase své šance spalovali, nedařilo se hlavně Martanovi, Zlín byl produktivnější. Do vedení ho poslal krátce po přestávce Miloš Kopečný, který si naběhl přesně na centr Bartošáka. Krátce před koncem rozhodl o výhře 2:0 David Holzer.

Mladá Boleslav odehrála 112 minut o deseti, už v osmé minutě byl totiž za souboj ve vápně vyloučen Mebrahtu, záložník Baníku Fillo odehrál zbytek zápasu s obvazem na hlavě.

Přesilovku využil po hodině hry po závaru před boleslavskou Brankou Hrubý, jenže domácí i v deseti vyrovnali díky Tomáši Přikrylovi.

Přikryl šel o chvíli později sám na branku, gólman Budínský ho srazil a i Baník dohrával v deseti, rozhodující gól nepadl nejen do konce zápasu, ale také za 30 minut prodloužení.

V penaltovém rozstřelu padlo devět branek za sebou. Až Tomáše Poznara vychytal gólman Martin Poláček a poslal Mladou Boleslav do semifinále.

V semifinále Boleslav a Zlín doplnily Slavii a Jablonec, o složení semifinálových dvojic se rozhodne ve čtvrtečním losu.

Čtvrtfinále MOL Cupu, českého fotbalového poháru:
Hradec Králové - Zlín 0:2 (0:0)
Branky: 52. Kopečný, 87. Holzer. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Kvída - Bartošák.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít