Portugalci po výhře v Lucembursku slaví postup na Euro, Ronaldovi chybí jediný zásah k bájné metě

Portugalští fotbalisté si výhrou 2:0 v Lucembursku jako sedmnáctý tým zajistili účast na Euru 2020. Úřadující mistři Evropy postoupili na šampionát posedmé za sebou, Cristiano Ronaldo vstřelil 99. reprezentační gól. Ve skupině B skončili Portugalci o tři body za první Ukrajinou, která remizovala v Srbsku 2:2.

Lucemburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Portugalska slaví postup na EURO 2020

Fotbalisté Portugalska slaví postup na EURO 2020 | Zdroj: Reuters

Na mistrovství Evropy se představí 24 mužstev. Už dříve postoupily Česká republika, Anglie, Belgie, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Turecko a Ukrajina.

Portugalce dostal do vedení v 39. minutě Bruno Fernandes střelou z hranice vápna k tyči. Pojistku přidal v 86. minutě Ronaldo, jemuž tak chybí už jen jediný gól do reprezentační stovky.

Srbsko otevřelo skóre v deváté minutě zásluhou Dušana Tadiče z penalty. Hosté vyrovnali ve 32. minutě díky Romanu Jaremčukovi.

Po přestávce vrátil domácímu týmu vedení Aleksandar Mitrovič, ale ve třetí minutě nastavení rozhodl o dělbě bodů Arťom Besedin. Ukrajina v kvalifikaci v osmi utkáních nenašla přemožitele.