V Řecku přerušili fotbalovou ligu. Majitel PAOKu šel na rozhodčího s pistolí

Na majitele PAOK Ivana Savvidise, jenž si kvůli nesouhlasu s verdiktem došel pro rozhodčího na trávník s revolverem u pasu, byl vydán v pondělí ráno zatykač. Řecká liga je do odvolání přerušena.

Soluň (Aktualizováno: 13:06 12. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Savvidis, majitel PAOKu, vkráčel na hřiště s pistolí u pasu | Zdroj: Reuters

„Rozhodli jsme se přerušit nejvyšší fotbalovou soutěž. Nezačne znovu, dokud nebude existovat jasný, všemi odsouhlasený rámec, který posune podmínky a pravidla dopředu,“ řekl podle agentury Reuters náměstek ministryně kultury a sportu Jorgos Vassiliadis. Své kroky konzultovala řecká vláda s evropskou fotbalovou unií UEFA.

Fanoušek West Hamu se popral s hráčem přímo na hřišti. Soupeři schovávali děti na střídačce

Číst článek

Opatření přišlo jen pár hodin po chaotickém konci zápasu PAOKu Soluň s AEK Athény. Domácí v souboji s vedoucím týmem ligy vstřelili v závěru gól, ale rozhodčí ho neuznal. Proti tomu přímo na hřišti ostře protestoval šéf PAOKu Ivan Savvidis.

Bohatý řecko-ruský obchodník Savvidis nakráčel na hřiště obklopen několika bodyguardy v závěru utkání za stavu 0:0 poté, co rozhodčí neuznal branku Fernanda Varely. Bývalý člen ruského parlamentu a blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina měl při tom v pouzdru za pasem revolver a údajně sudímu vyhrožoval.

Rozhodčí po scénách utkání předčasně ukončil. O dvě hodiny později nicméně gól PAOK dodatečně uznal, ale utkání je stále vedeno jako nedohrané.

Mezitím prokuratura vydala na Savvidise zatykač, jenž se týká jeho průniku na hřiště, ale ne faktu, že byl ozbrojen.

„Takový extrém volá po přísném opatření,“ uvedl náměstek Jorgos Vassiliadis. Dodal, že obrázky ozbrojených lidí na hřišti poškozují PAOK i celý sport.

„Nedovolíme nikomu, aby nás odvrátil od naší cesty (vyčistit sport), i kdyby po konzultacích s UEFA musely přijít tvrdé tresty,“ dodal.

K incidentu došlo jen několik hodin poté, co PAOK získal zpátky tři body, o které přišel kvůli výtržnostem fanoušků v únorovém šlágru ligy proti Olympiakosu. Nedělní utkání proti AEK se hrálo bez aténských příznivců.

ČTK, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme