Kluci mají talent, musí se jen snažit ho prodat, říká o českých fotbalistech Pavel Nedvěd

Přání, aby jeho Juventus Turín hrál ve fotbalové Lize mistrů proti Plzni, mu nevyšlo. Viceprezident italského klubu a bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd o přímou konfrontaci s českým fotbalem přišel, o dění v něm má ale stále přehled.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Já jsem vždycky pozitivní, protože si myslím, že kluci mají talent a vždycky ho mít budou. Musí se jen snažit ho prodat a mít větší chuť něco dokázat. Víc se rvát a bojovat o to něco dokázat,“ říká bývalý reprezentant Pavel Nedvěd o budoucnosti českého fotbalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kluci mají talent, musí se jen snažit ho prodat, říká o českých fotbalistech Pavel Nedvěd

Reprezentaci převzal Jaroslav Šilhavý a stejně jako před ním Karel Jarolím bude spoléhat hlavně na hráče Slavie. Přestože Nedvěd hrál za Spartu, je rád, že kostru národního týmu tvoří hráči hlavního rivala.

„Bohužel tam není nikdo ze Sparty, což je myslím docela chyba, protože tyhle dva kluby byly vždy základem dobrého nároďáku. Jsem rád, jakou cestou teď jde Slavia. Musím říct, že je na nich vidět progres. Chtějí hrát evropský fotbal, i oni samozřejmě doplňují mužstvo cizinci, ale základ je český a to je podle mě pozitivní,“ myslí si Nedvěd.

Pavel Nedvěd je momentálně viceprezidentem Juventusu Turín, který sedmkrát v řadě vyhrál italskou ligu.

Věřím, že se nám podaří získat důvěru v náš fotbal, doufá po svém jmenování Jaroslav Šilhavý

Číst článek

„V italské lize je velice těžké tvořit hru, je těžké prosadit se jeden na jednoho, je těžké dávat góly. Skoro všichni hráči, kteří hráli v Itálii, můžou hrát jinde, ale ne všichni odjinud můžou hrát v Itálii. To bylo takové pravidlo a já myslím, že platí,“ říká Nedvěd.

V italské lize hraje také trio českých reprezentantů - Patrik Schick, Jakub Jankto a Antonín Barák a podle Nedvěda se právě v téhle soutěži můžou hodně zlepšit.

„V Češích bude vždycky talent. Ten oni mají, takže je jen na nich, aby se se prosadili a pravidelně hráli. Když jdeš někam, kde nehraješ, je to špatně, protože se nemůžeš rozvíjet a zlepšovat. Je třeba hrát a mít ctižádost něco dokázat a něco vyhrát,“ radí bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd všem mladým českým fotbalistům.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme