Kvůli koronaviru bude mít Šilhavý v Izraeli jen 18 fotbalistů. Páteční testy měli tři hráči pozitivní

Páteční testy na koronavirus v české fotbalové reprezentaci před nedělním zápasem Ligy národů v Izraeli byly u tří hráčů pozitivní. Po kontrolních testech v Larnace, kde se tým chystal po přípravném duelu s Kyprem, vypadl ještě další hráč, jehož výsledek byl neprůkazný. Do dějiště utkání Haify zatím odcestovalo jen devět hráčů, další devítka se připojí v neděli dopoledne. Novinářům to řekl tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.

Larnaka/Tel Aviv (Aktualizováno: 19:02 10. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řady českých fotbalistů v Izraeli se mohou rozšířit (ilustrační foto) | Foto: RADOVAN STOKLASA | Zdroj: Reuters

Reprezentaci hrozilo, že bude muset na utkání v Izraeli narychlo povolat náhradníky. Vedle tří pozitivně testovaných hráčů mělo totiž 16 členů národního týmu neprůkazný výsledek odběrů, z toho bylo 11 hráčů. Do Haify zatím odcestovali jen brankář Tomáš Vaclík, obránci Aleš Matějů, Tomáš Petrášek, Ondřejové Kúdela s Čelůstkou a Jan Bořil a záložníci Tomášové Souček s Holešem a Petr Ševčík.

FAČR sehnala z české ligy náhradní hráče, kteří by původní mužstvo doplnili, ti ale nakonec do Haify odcestovat nemusí. Kouč Šilhavý, jenž už s celým trenérským týmem do Izraele rovněž odletěl, bude mít nakonec k dispozici 18 hráčů.

Momentálně se v Izraeli nachází těchto děvet hráčů #ceskarepre 👥🇮🇱

17:25 – 10. 10. 2020

3 75

Z původního třiadvacetičlenného kádru se vedle třech pozitivně testovaných a jednoho hráče s neprůkazným výsledkem nedostane z kapacitních důvodů v letadle ještě na jednoho fotbalistu. FAČR oznámí zbylou devítku pro duel v Izraeli v neděli ráno, jména nakažených nesdělila.

Další problémy s koronavirem v reprezentaci. Tři nakažené fotbalisty Šilhavý nahradí z české ligy

Číst článek

Zápas v Haifě má v neděli výkop ve 20.45. Ve středu nastoupí reprezentace do posledního utkání říjnového termínu ve Skotsku. Oproti původnímu plánu mužstvo z Haify zamíří do Prahy, kde podstoupí další kolo testů.

„Tým bude kompletně přetestován a bude se dále řídit rozhodnutími domácích hygienických autorit. Teprve na jejich základě se rozhodne o personálním obsazení týmu pro středeční utkání ve Skotsku,“ uvedl Jurman.

Dodatečně povolaní náhradníci budou připravit pro případ, že by museli pomoci ve Skotsku.

„Povolaní hráči z české nejvyšší soutěže se scházejí v neděli na hotelu a zatím zůstávají v České republice. Tam se připravují pod vedením trenéra Davida Holoubka pro případ, že by právě hygienická opatření mezi jednotlivými státy neumožňovala, aby tým, který se v pondělí vrátí z Izraele, cestoval do Skotska na další utkání,“ podotkl Jurman.

⚠️Pracujeme na přesunu hráčů z Larnaky do Izraele, i ostatních osob z Kypru zase zpět do Prahy. Dnes povolaní hráči z domácí ligy zůstávají zatím v ČR a připravují se pod vedením trenéra Holoubka jako případná náhrada do Skotska, pokud by tam nemohl původní tým @Česká fotbalová reprezentace.

17:33 – 10. 10. 2020

1 26

Pozitivně testované osoby jsou v Larnace v karanténě. „FAČR už nyní jedná intenzivně s ministerstvem zahraničí ČR i českým velvyslanectví na Kypru, stejně tak jako s UEFA, o jejich případném a co nejrychlejším přesunu do České republiky, uvedl Jurman.

Lvíčata ve Skotsku prohrála, boj o postup na evropský šampionát jednadvacítek se jim komplikuje

Číst článek

V Izraeli panují kvůli zhoršené epidemiologické situaci přísná opatření a dokonce celostátní uzávěra. Česká výprava dostala před říjnovým srazem povolení přicestovat díky výjimce pro profesionální sport.

Do týmu zasáhl koronavirus už během pondělního srazu v Praze. První vlna testů odhalila jednoho nakaženého hráče z Plzně a kompletní trojice z Viktorie, záložníci Jan Kopic s Lukášem Kalvachem a útočník Zdeněk Ondrášek, musela opustit mužstvo. Ostatní odběry byly negativní a reprezentace odehrála středeční zápas na Kypru, kde zvítězila 2:1.

Český celek má s koronavirem podobné problémy jako před měsícem. Kvůli dvěma pozitivním testům u členů realizačního týmu muselo mužstvo v září po výhře 3:1 na Slovensku v úvodním duelu Ligy národů do izolace a pro utkání doma se Skotskem FAČR narychlo poskládala nový výběr výhradně z hráčů české ligy. Improvizovaná reprezentace smolně prohrála 1:2.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme