Listinu rozhodčích doplní jedenáct nových jmen. ‚Proběhly pohovory a sledování,‘ říká Chovanec

Během letní pauzy se změnila nejen fotbalová pravidla, ale i listina těch, kteří mají v lize hlídat jejich dodržování. V další sezoně se objeví v nejvyšší soutěži v Česku hned jedenáct nových rozhodčích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec | Foto: David Šváb | Zdroj: ČTK

„Věřím tomu, že se plnohodnotně zapojí do profesionálních soutěží. V minulém ročníku byla chybovost našich rozhodčích někdy větší. Z důvodu změn v pravidlech jsme měli po skončení soutěže letní seminář i s delegáty. Rozebírali jsme nová pravidla a klademe na to velký důraz,“ prohlásil pro Radiožurnál předseda komise fotbalových rozhodčích Jozef Chovanec před začátkem další ligové sezony.

Mezi 28 hlavními rozhodčími pro nejvyšší soutěže je šest nových jmen a pět nováčků se dostalo mezi 42 asistentů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Listinu rozhodčích doplní jedenáct nových jmen. ‚Proběhly pohovory a sledování,‘ říká Chovanec

„Dostali jsme doporučení od řídících komisí. Hned poté jsme je sledovali v jejich soutěžích. Proběhly pohovory, sledování, abychom si ověřili jejich výkonnost,“ popisuje Chovanec, jak se jedenáct nových rozhodčích dostalo na ligovou listinu.

Z ní naopak zmizel po 19 sezonách v obou nejvyšších soutěžích Dušan Pospíšil, který ukončil kariéru. Kvůli špatným výkonům skončili Martin Nenadál, Milan Matějček a Miroslav Fišer. Na podzim nebudou dostávat delegace k ligovým zápasům ani Michal Myška a Pavel Orel.

„Je to mladý perspektivní rozhodčí. Měl by se zamyslet nad svou výkonností. Dostal varování a záleží na něm,“ říká o Orlovi šéf ligových rozhodčích Jozef Chovanec.

Revoluce ve fotbale. Nová pravidla změní postavení rozhodčích i přímé kopy a penalty

Číst článek

Na začátku podzimní části bude kvůli špatným výkonům chybět i mezinárodní rozhodčí Petr Ardeleanu. Šance se tak otevírá zatím méně vytíženým sudím i nováčkům na ligové listině.

„Jsem rád, že máme rozhodčí, kteří by mohli pískat i více zápasů. I ty důležitější. Vůbec se toho nebojím. Nejsem zastánce toho, že ty v uvozovkách těžší zápasy populárnějších soupeřů by měl pískat zásadně nejzkušenější rozhodčí,“ tvrdí předseda komise fotbalových rozhodčích Jozef Chovanec. Ligové sudí čeká stejně jako v minulé sezoně znovu i s nadstavbou celkem 277 zápasů. Ten první mezi Jabloncem a Bohemians už tento pátek.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme