Rozhodčí zdarma. Od třetí ligy níž bude náklady na řízení zápasů hradit FAČR z dotací

Neprofesionální fotbalové kluby od tohoto roku ušetří. Kromě týmů první, druhé a Juniorské ligy totiž už neponesou náklady na rozhodčí a delegáty, které bude hradit fotbalová asociace z dotačních peněz. Ročně jde o částku přes 100 milionů korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový rozhodčí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Můžeme potvrdit, že FAČR bude hradit náklady na rozhodčí a delegáty včetně nákladů na dopravu, týká se to všech soutěží s výjimkou první, druhé a Juniorské ligy,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí Fotbalové asociace České republiky Michal Jurman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhodčí v neprofesionálních soutěžích bude nově místo klubů platit FAČR

Odteď už všechny amatérské fotbalové kluby od čtvrtých okresních tříd až po třetí ligu nebudou za rozhodčí platit. Pro menší oddíly to může být vítaná finanční úleva, protože za rozhodčí a delegáty mnohdy zaplatily i desítky tisíc ročně.

„Ta částka nám velice pomůže. Počítáme s tím, že peníze, které nám tímto způsobem zbydou, použijeme na nákup sítí za branky, případně na nové míče. Je to pro nás docela významná položka v rozpočtu,“ říká předseda Sokola Sýkořice hrající třetí třídu na Rakovnicku Zdeněk Dvořák. Jeho klub ušetří přibližně 12 tisíc korun. 

Zdrojem pro úhradu jsou podle transparentního schválení dotační peníze ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

55 sezon a přes šest tisíc odpískaných zápasů. ‚Žluté dávám málo a červené skoro žádné,‘ říká rozhodčí

Číst článek

Oddíly navíc dostanou zpět i náklady za rozhodčí za letošní jaro. Ty přitom o vrácení nákladů na rozhodčí za jarní část žádat samy nemusí, asociace jim je na jejich účty vrátí automaticky.

„Náklady jsou odhadem přibližně 105 milionů korun, v první polovině roku 2018 jde o 54,5 milionu, které budeme odesílat na účty 3387 klubů,“ vysvětluje Jurman.

Právě převzetí všech nákladů za rozhodčí a delegáty namísto klubů je jednou z hlavních změn dotační podpory, kterou Fotbalová asociace od ministerstva školství získává.

Václav Rokyta, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme