Rubiales rezignoval. Kvůli nevyžádanému polibku odstoupí z pozice šéfa španělského fotbalu

Luis Rubiales uvedl, že kvůli skandálu s nevyžádaným polibkem na ústa po finále mistrovství světa fotbalistek odstoupí z pozice prezidenta Španělského fotbalového svazu (RFEF). V nedělním oficiálním prohlášení suspendovaný Rubiales uvedl, že předal rezignaci prozatímnímu šéfovi svazu Pedru Rochovi a také odstoupil z pozice viceprezidenta výkonného výboru UEFA.

Madrid (Aktualizováno: 22:51 10. 9. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luis Rubiales

Luis Rubiales | Foto: Juan Medina | Zdroj: Reuters

Rubiales rezignoval tři týdny poté, co po triumfu španělských fotbalistek ve finále mistrovství světa políbil při ceremoniálu na ústa záložnici Jenni Hermosovou. Podle funkcionáře šlo o konsenzuální polibek, Hermosová to však popřela a podala na něj tento týden trestní oznámení. Následně státní zastupitelství Rubialese obvinilo ze sexuálního napadení a nátlaku.

Aférou žije celá společnost, komentuje polibek šéfa španělského fotbalu Rubialese Ferenčíková

Číst článek

Ještě předtím Rubialese kvůli incidentu suspendovala světová federace FIFA a disciplinární řízení s ním zahájil i Španělský sportovní tribunál.

„Po rychlé suspendaci od FIFA a dalších řízeních zahájených proti mně je jasné, že se nebudu moci do své funkce vrátit. Čekání a protahování nepřinese nic pozitivního mně ani španělskému fotbalu. I kvůli tomu, že de facto existují síly, které mému návratu zabraňují. Věřím v pravdu a udělám vše, co je v mých silách, aby vyšla najevo," uvedl v prohlášení Rubiales, jenž trvá na své verzi událostí.

Rubialesův skandál vyvolal nejen v jeho zemi debatu o postavení žen ve sportu a zastínil premiérový titul španělských fotbalistek na MS. Nové vedení svazu tento týden odvolalo trenéra vítězného týmu Jorgeho Vildu, jenž měl k Rubialesovi blízko, a nahradilo ho Montse Toméovou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme