Ruští fotbalisté odmítli nové dresy. Výrobce prohodil národní barvy a trikolora připomíná srbskou

Ruští fotbalisté po chybě výrobce dohrají kvalifikaci o mistrovství Evropy ve starých dresech. Na nové kolekci totiž mají nesprávné řazení národních barev, které spíše než ruskou připomíná srbskou trikolóru.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán ruských fotbalistů Artem Dzyuba | Zdroj: Reuters

Firma Adidas minulý týden představila dresy, u nichž podobně jako u německých jsou na rukávech pruhy odpovídající národní trikolóře.

Fotbalová reprezentace má novou sadu dresů. Proti Bulharsku nastoupí v zeleném

Číst článek

U Rusů jsou však ve špatném pořadí, místo toho, aby byla nahoře bílá, uprostřed modrá a dole červená, je pořadí opačné - červená, modrá, bílá. Tím trikolóra odpovídá spíš srbské než ruské vlajce.

Ruský fotbalový svaz agentuře AFP potvrdil, že po protestech některých hráčů reprezentace zbývající dva kvalifikační zápasy proti Belgii a San Marinu odehraje ve starých dresech. Nové už přitom byly k dostání v oficiálních obchodech Adidas po celé zemi.

Společnost se brání, že design dresů připravuje v těsné spolupráci s partnerskými svazy. „Jsme si jistí, že společně najdeme nějaké řešení,“ uvedl Adidas.

Bez problémů nebylo představení nových dresů Adidasu ani v Německu. Začátkem týdne se do internetového prodeje dostala trika s překlepy ve jménech hráčů Jonase Hectora („Hecktor“) a Lucy Waldschmidta („Waltschmidt“).

Takto vypadají nové sady domácích dresů ruské fotbalové reprezentace:

Russia's new home kit is 🔥🔥

They're set to debut it this weekend, what's your thoughts?

15:59 – 11. 11. 2019

5 35

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme