Ruští fotbalisté Kokorin a Mamajev nastoupili do vězení. Za výtržnictví si odsedí rok a půl

Prvoligové ruské fotbalisty Pavla Mamajeva a Alexandra Kokorina ve čtvrtek vězeňská stráž převezla k výkonu trestu. Nepodmíněné odnětí svobody v délce rok a půl dostali za výtržnictví a fyzické napadení dvou lidí, kterého se dopustili loni v centru Moskvy.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský fotbalista Alexander Kokorin v doprovodu policistů. | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

Oba sportovci vinu částečně přiznali. Jejich advokáti oznámili, že vzhledem k délce vazby požádají o podmínečné propuštění svých klientů.

Fotbalisti Mamajev a Kokorin loni v říjnu pod vlivem alkoholu dalších látek napadli u hotelu Peking řidiče auta Prvního kanálu ruské televize Vitalije Solovčuka.

Ve výtržnictví pokračovali před kavárnou na Velké Nikitské ulici, kde zbili šéfa jednoho z odborů Ministerstva dopravy Denise Paka a generálního ředitele Státního vědeckého centra NAMI Sergeje Gajsina. 

Osmadvacetiletý Kokorin působil naposledy v Zenitu Petrohrad. V minulé sezoně nastoupil v Evropské lize proti Slavii, které dokonce vstřelil branku.

O dva roky starší Mamajev působil naposledy v Krasnodaru - třetího týmu uplynulého ročníku ruské ligy.

Martin Dorazín, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme