Slavia si z Ostravy veze těsnou výhru 1:0, na vedoucí Spartu stále ztrácí dva body

Fotbalisty Slavie vyřazení z Ligy mistrů na kolena nesrazilo a v nedělním utkání 6. kola nejvyšší domácí soutěže zvítězili na půdě Baníku Ostrava 1:0. Těsnou výhru Pražanů vystřelil v 69. minutě z penalty Nicolae Stanciu.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie Praha

Fotbalisté Slavie Praha | Zdroj: Profimedia

Čtyři dny po porážce 1:4 na půdě dánského Midtjyllandu ve 4. předkole LM už Slavia do Ostravy přijela bez beka Coufala, který přestoupil do West Hamu. Na pravé straně obrany ho nahradil Holeš.

‚Fotbal na sobě páchá sebevraždu.‘ Penalta v Dánsku byla podle pravidel, Příhoda by jednal jinak

Nástup do utkání trochu nečekaně patřil Baníku. Domácí i v reakci na nepřesvědčivý úvod sezony nasadili od začátku mladého nigerijského útočníka Tijaniho, který se už po dvou minutách dostal k nebezpečnému zakončení. Ostrava v úvodu hned třikrát ohrozila slavistickou bránu a úřadující mistr nemohl pořádně naskočit do zápasu.

Až v 19. minutě vystrašil baníkovce tečovanou ranou Stanciu, ale i pak měli více ze hry domácí. Milimetry dělily Ostravu od gólu ve 27. minutě, kdy povedený Holzerův centr stoper Zima usměrnil do tyče vlastní branky a odražený míč poslal nad břevno De Azevedo.

Hbitý Brazilec vzápětí protáhl Koláře ještě jednou a slavistický brankář vyrazil i Holzerovu bombu z dálky. Slavia v první půli na Laštůvku nevystřelila, ale v závěru to po standardních situacích a závarech několikrát vřelo.

Musa jen do tyče

Hosté do druhé půle vstoupili se dvěma změnami a střídající Ševčík hned po třech minutách připravil centrem z přímého kopu šanci pro Musu, jenž hlavičkoval do tyče.

Baník ale kontroval podobně a Pražané mohli mluvit o štěstí, že Svozil po rohu na zadní tyči nedokázal usměrnit do sítě propadlý míč. Slavia už byla ve druhé půli po prostřídání nebezpečnější, ale gól vstřelila z kontroverzní situace.

Stanciu už do sítě

Sudí k velké nevoli Ostravy neodpískali roh pro Baník, Kolář rychle do brejku poslal Tecla a po zákroku Laštůvky na hostujícího útočníka odpískal rozhodčí Hrubeš penaltu, kterou Stanciu jistě proměnil.

Třetí porážku v ligové sezoně se snažil odvrátit střídající Potočný, ale jeho ránu Kolář vyrazil a Baník se neprosadil ani při závěrečném tlaku. Ostrava tak nevylepšila svou bilanci a z posledních 11 ligových zápasů doma jen jednou vyhrála. Slezané porazili Slavii v jediném z posledních 13 duelů v nejvyšší soutěži.