Slavia přišla v nastavení o výhru v Ostravě, Plzeň přejela Zlín. Do hry o titul proklouzla i Sparta

Fotbalisté Slavie v 29. kole první ligy remizovali 2:2 v Ostravě a před posledním kolem základní části a pětizápasovou nadstavbou vedou tabulku už jen o šest bodů před druhou Plzní. Ta si poradila 3:0 se Zlínem. Místo ve skupině o titul si dnes také díky výhře 2:0 nad Opavou zajistila čtvrtá Sparta.

Ostrava (Aktualizováno: 20:45 10. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Tecl ze Slavie Praha

Stanislav Tecl ze Slavie Praha | Zdroj: Profimedia

Slavii poslal do vedení ve 14. minutě z přímého kopu Nicolae Stanciu, ale domácí chvíli nato rovněž z první vážnější šance odpověděli vyrovnávacím zásahem Jaroslava Svozila. Obhájce titulu měl poté více ze hry, ale převahu nedokázal proměnit v góly.

Slavia a titul v kapse? Je to fotbal, nikdy není nic rozhodnuté, myslí si vítěz Ligy mistrů Šmicer

Slavii se to podařilo až ve čtvrté minutě nastavení, kdy Lukáš Masopust využil početní výhodu po vyloučení Milana Jiráska. Jenže ani to Pražanům k vítězství nestačilo. Červenou kartu totiž poté dostal i hostující Stanislav Tecl a Ostrava v sedmé minutě nastavení z poslední akce zápasu srovnala zásluhou Patrizia Stronatiho.

Slavia remizovala podruhé za sebou a má už jen náskok šesti bodů před Plzní, která si poradila se Zlínem bez problémů 3:0. Předposlední zápas základní části rozhodli Jan Kopic a Jean-David Beauguel, v závěru se ještě trefil Milan Havel a Západočeši vyhráli v devátém z deseti soutěžních utkání pod trenérem Adrianem Guľou.

Sparta ve hře o titul

Sparta si místo ve skupině o titul pojistila díky brankám Libora Kozáka s Martinem Frýdkem, a protože opavský kapitán Jan Žídek za stavu 0:1 trefil jen tyč, udržela potřetí za sebou čisté konto. Sparta ztrácí v tabulce dva body na třetí Jablonec, jenž si ve středu poradil 1:0 se čtrnáctou Karvinou.

Opava nezvítězila v šestém kole po sobě a po triumfu Příbrami nad Libercem 2:1 klesla na poslední šestnácté místo. O nečekaném triumfu Středočechů rozhodl dvěma góly v prvním poločase šestadvacetiletý obránce Martin Nový, který se v lize trefil poprvé.

Za hostující Liberec ještě do přestávky snížil Jakub Pešek, ale Příbram si první domácí výhru od srpna vzít nenechala. Slovan je v tabulce pátý a i přes porážku má kolo před koncem základní části jistou účast v šestičlenné nadstavbě o titul.

V dalších zápasech si České Budějovice poradily 3:1 s Teplicemi a na sedmé příčce stále můžou živit šanci na účast ve skupině o titul, protože od šesté Ostravy je dělí jediný bod. Jen o bod hůř je na tom osmé Slovácko po prohře 1:2 s Bohemians 1905, kterým výhra naopak zajistila místo v nadstavbě o Evropu. Šanci na prostřední skupinu udržela Olomouc díky výhře 2:0 nad devátou Mladou Boleslaví.