O budoucnost Slavie nemám žádnou obavu, uklidňuje Tvrdík. Změny v CEFC klub neovlivňují

Do Česka dorazila delegace CITIC Group, která získá podíl v evropské části CEFC. Tématem je i fotbalová Slavia, která navzdory potížím čínského majitele funguje beze změn. Obavy některých fanoušků se pro Radiožurnál pokusil rozehnat i Jaroslav Tvrdík.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

„Novým partnerem CEFC pro rozvoj českých aktiv bude prestižní čínská společnost CITIC Group, která se ve fotbale sama rozsáhle angažuje,“ přesvědčoval předseda slávistického představenstva a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík v textové zprávě Radiožurnálu, že vršovickému klubu nic nehrozí.

Bloomberg: CEFC chce prodat majetek za víc než 65 miliard. Nemovitostí v Česku se to nedotkne, zní z Číny

Číst článek

„Jsem přesvědčen, že dosavadní koncepce rozvoje Slavie pod společností CEFC, a zejména koncepce rozvoje mezinárodní mládežnické spolupráce přinese nové synergie oběma stranám. O budoucnost Slavie nemám proto opravdu žádnou obavu."

Významný, skoro poloviční podíl v evropské části CEFC získá státem vlastněná CITIC Group. Ta už se ve fotbale angažuje. Je součástí skupiny, která vlastní několik klubů po celém světě v čele s Manchesterem City.

'Žádné závazky'

Ale ani teď, čili ještě před vstupem CITIC Group, Slavia potíže nepociťuje. „Situace nemá na chod klubu žádný vliv. Všechno běží naprosto standardně. Žádné závazky vůči hráčům nebo jiným subjektům nemáme,“ uvedl slávistický mluvčí Michal Býček.

Situace kolem CEFC prý není tématem ani přímo mezi fotbalisty, „Vůbec... Slavia plní závazky na sto procent, takže tohle v žádném případě neřešíme,“ poznamenal obránce Jakub Jugas.

CEFC se dostala do problémů kvůli vyšetřování předsedy představenstva Jie Ťien-minga pro podezření z hospodářské kriminality.

Agentura Bloomberg navíc před několika dny informovala, že čínská společnost chce prodat část svého realitního portfolia. Nemovitostí v Česku se však tyto plány netýkají, zdůraznila CEFC. Tedy ani stadionu v Edenu. Ten teď ostatně platí jako zástava za půjčku, jejíž splacení vedení CEFC už dříve garantovalo.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme