Musel mu platit licenci, teď Jindřich Trpišovský starší sleduje syna, jak vede Slavii v Lize mistrů

Věděl, že jeho syn má talent, a tak do něj zainvestoval. Díky Jindřichu Trpišovskému staršímu není jeho stejnojmenný potomek číšníkem, ale fotbalovým trenérem. Otec mu totiž před lety zaplatil studium profesionální licence a teď se těší na největší zápas synovy kariéry. Z tribuny se bude ve středu dívat, jak v Lize mistrů koučuje Slavii proti slavné Barceloně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Trpišovský starší. | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhas

„Mám úspěšného syna a jsem na něj pyšný,“ říká Jindřich Trpišovský starší a lesknou se mu při tom oči. „Když Slavia zvítězí a stadion křičí ‚Jindra, Jindra‘, tak to mi tečou slzy,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Musel mu platit licenci, teď Jindřich Trpišovský starší sleduje syna, jak vede Slavii v Lize Mistrů

Pro osmdesátiletého Jindřicha Trpišovského staršího je to odměna, nebýt jeho, vůbec by se to nemuselo dít. Byl to on, kdo si u trénování mládeže všimnul, že má jeho syn talent, a ponoukl ho, aby si udělal profesionální licenci.

„I když to pro něj bylo hodně těžké, protože na to finančně neměl. Ale já jsem se rozhodl, že ho v tom podpořím,“ vzpomíná Jindřich Trpišovský starší. „Přihláška byla 100 tisíc korun, potom musel dva roky jezdit vždycky na měsíc do Olomouce, kde byl na hotelu, stravování a tak dále, to samozřejmě taky stálo nějakou korunu.“

A k tomu ještě pan Trpišovský pomohl Jindřichovi mladšímu najít zaměstnání, ve kterém mu jeho studijní výlety tolerovali. A když před čtyřmi lety jeho syn vedl druholigovou Viktorii Žižkov, která se ocitla v obrovských finančních problémech, dokonce klubu sehnal sponzora.

Messi podruhé v Edenu. Slavia bude muset uhlídat i jednoho z nejlepších fotbalistů historie

Číst článek

„Stačilo mi, když jsem na Viktorce seděl nad střídačkou a viděl jsem ho tam. To mi za to stálo,“ říká Trpišovský.

Z tribuny sledoval svého syna, ať už trénoval kohokoli, mládežníky nebo dospělé, a ze všech angažmá mu schraňuje vzpomínky.

„Jsou to krabice výstřižků, pohárů, fotek...,“ vyjmenovává Trpišovský a prozradí i to, co by si přál, aby v jeho sbírce ještě přibylo. „To je takové moje tajné přání. Mám národní hrdost, tak bych chtěl, aby tam jednou v budoucnu přibyla fotka jako trenéra reprezentace České republiky. To by pro mě byl vrchol.“

Nejbližším přírůstkem do sbírky bude fotka, jak Jindřich Trpišovský mladší koučuje fotbalisty Slavie proti Messimu a dalším hvězdám Barcelony.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme