Souček, Škoda, Hušbauer. Fotbalisté Slavie vstoupí do jarní části sezony bez tradičních opor

Zimní přípravné období pomalu končí, už v pátek začne v české lize fotbalové jaro. Blízko obhajobě titulu je pražská Slavia. Ta do posledních 15 zápasů půjde nejen se šestnáctibodovým náskokem, ale také s obměněným týmem bez největších hvězd posledních let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost fotbalistů Slavie | Foto: RC | Zdroj: Reuters

Radosti si fanoušci fotbalové Slavie užili v poslední době opravdu dost. A hodně často za to mohli právě ti, kteří v zimě stadion v Edenu opustili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Slavia vstoupí do jarní části české ligy bez trojice tradičních opor. Více v příspěvku Jana Suchana

Tomáš Souček, Milan Škoda, Josef Hušbauer. Jen když sečteme jejich ligové góly za poslední rok a půl, tak je to více než třetina branek Slavie. K tomu připočtěme asistence a herní přínos.

„Musíme si přiznat, že po odchodu Tomáše Součka pořád hledáme organizátora zadních řad,“ řekl po posledním přípravném zápase trenér vršovického klubu Jindřich Trpišovský a už několikrát předtím mluvil o tom, že vytáhlého záložníka těžko nahradí.

Zato Škodova a Hušbauerova pozice postupně slábla a ve Slavii se rozhodli vsadit na mladší. Ale je tu ještě jeden faktor – všichni tři byli lídry týmu s velkým slovem v kabině.

Slávistická proměna pokračuje. Úřadujícího mistra posílil devatenáctiletý stoper Zima

Číst článek

„Je to samozřejmě ztráta. Vůdci byli daní, všichni tři byli přirození lídři týmu. I pro mě bude zajímavé sledovat další vývoj,“ přiznává legenda Slavie Vladimír Šmicer. Zároveň dodává, že by nemuselo dělat dobrotu, kdyby Škoda s Hušbauerem vysedávali na střídačce.

Také Šmicerův spoluhráč z mistrovského týmu červenobílých z roku 1996 i národního týmu Karel Poborský změnám v Edenu rozumí. „Pro mě je o titulu rozhodnuto, takže si to Slavia mohla dovolit. A udělala to správně, má půl roku na to znovu stabilizovat kádr a vstoupit do nového ročníku s připraveným mužstvem,“ míní bývalý záložník.

V mužstvu by ještě výraznější roli měli hrát třeba Petr Ševčík s Nicolaem Stanciuem a šanci můžou dostat i mladíci, jako jsou David Zima nebo Lukáš Červ. Cílem je pro Slavii nejen obhajoba titulu, ale v létě i další postup do Ligy mistrů.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme