Slavia díky dvěma penaltám otočila zápas s Olomoucí, domácím hrdinou byl dvougólový Kuchta

Fotbalisté Slavie zahájili ligové jaro vítězstvím 3:1 nad Olomoucí. Hosté sice od 15. minuty díky trefě Radima Breiteho vedli, ale Pražané dokázali i díky dvěma penaltám ještě do poločasu zápas otočit. Nejprve srovnal skóre Ondřej Kúdela, těsně před pauzou pak přidal další trefu Jan Kuchta, který se prosadil i ve druhém poločase.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kuchta ze Slavie se raduje z gólu.

Jan Kuchta ze Slavie se raduje z gólu. | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Slavia jako jediná v ligové sezoně stále drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 26 utkání po sobě. Obhájce titulu si upevnil vedení v tabulce, před druhým Jabloncem drží náskok šesti bodů a navíc má zápas k dobru. Olomouc sedm kol nevyhrála a klesla na šestou příčku.

Boleslav se s Brnem rozešla remízou, Slovácko zdolalo Karvinou a slaví třetí výhru v řadě

Slavia měla na začátku krátké zimní přípravy 22 osob nakažených koronavirem. Do úvodního jarního kola ale nastoupila v silné sestavě, byť jí ze zdravotních důvodů stále několik hráčů chybělo. Na pravém kraji obrany začala zimní posila Dán Bah, v záloze pak naskočil navrátilec z hostování Hromada.

Pražané v zimní pauze na rozdíl od Sigmy nenastoupili k žádnému přípravnému zápasu a v úvodu na nich byla patrná nerozehranost. Sigma nastoupila aktivně a po čtvrthodině se dočkala nečekaného vedení.

Olomouc trestala

Po sérii chyb v domácí defenzivě vybojoval míč Breite a svůj únik zakončil střelou nad brankáře Koláře. Dočkal se prvního gólu v olomouckém dresu. Slavia inkasovala v této ligové sezoně teprve popáté.

Hned za čtyři minuty červenobílí ze sporné penalty srovnali. Sudí Berka nařídil pokutový kop za faul Greššáka na Kuchtu, byť si předtím domácí útočník zpracoval míč rukou. Z pokutového kopu nezaváhal Kúdela, který poslal gólmana Mandouse na opačnou stranu.

I k druhé brance pomohla Pražanům penalta. Houska zbytečně zatáhl ve vápně Hromadu a Kuchta ve 39. minutě otočil stav. Z penalty sice trefil Mandouse, ale z dorážky už nezaváhal.

Hosté i v úvodu druhé půle drželi s obhájcem titulu krok, ale v 61. minutě inkasovali potřetí. Simův centr vrátil před branku Hromada, Kuchtovu hlavičku ještě Mandous vytáhl, ale na dorážku už nedosáhl. Domácí útočník dal počtvrté v ligové kariéře dva góly v jednom utkání.

Sigmu mohl ještě vrátit do hry střídající Chytil, ale v 78. minutě na malém vápně nezakončil. Slavia před prázdným hledištěm, kam kvůli opatřením proti koronaviru v zemi stále nemohu fanoušci, zbytek duelu kontrolovala a porazila Hanáky popáté z posledních šesti ligových zápasů.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)
Branky: 39. a 61. Kuchta, 19. Kúdela z pen. - 15. Breite. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Hrabovský - Adam (video). ŽK: Kuchta, Hromada - Vepřek. Bez diváků.