Nikdy předtím jsem tu nevyhrál, usmíval se střelec vítězného gólu v Plzni Josef Hušbauer

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 14. kole Fortuna ligy na hřišti Viktorie Plzeň 1:0 a svůj náskok na čele tabulky navýšili už na devět bodů. Střelec jediného gólu utkání Josef Hušbauer přiznal, že řada spoluhráčů ještě cítila únavu z úterního utkání Ligy mistrů s Barcelonou.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník Slavie Praha Josef Hušbauer | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Šlágr kola rozhodl v nastavení prvního poločasu přesnou trefou Josef Hušbauer. Právě díky jeho gólu Pražané v nejvyšší soutěži venku porazili Viktorii poprvé od května 2013 a ve Štruncových sadech uspěli po sérii pěti porážek.

00:00 / 00:00

Záložník Josef Hušbauer popsal, jak složitý byl pro Slavii zápas v Plzni. Více příspěvku Davida Nyče

"Nebyl to úplně náš zápas, hrálo se nám těžce a bylo to vidět. Plzeň měla dobrý začátek, měli šance. My jsme začali držet balon až okolo 30. minuty,“ popsal Radiožurnálu své pocity z průběhu utkání devětadvacetiletý záložník Slavie Praha.

Hušbauer přiznal, že únava z úterního zápasu Ligy mistrů proti španělské Barceloně byla na některých spoluhráčích stále znát. „Ke konci už bylo vidět, že kluci, co hráli s Barcelonou, toho už měli plné zuby.“

Fotbalisté Slavie zvítězili ve šlágru kola v Plzni, České Budějovice jasně přehráli Karvinou

„Já jsem tady nikdy nevyhrál, takže pro nás je to velká úleva," dodal záložník Slavie, který se v letošním ročníku nejvyšší fotbalové soutěže trefil už pětkrát.

Slavia sice ve středu podlehla 1:2 Barceloně ve skupině Ligy mistrů, ale v domácí soutěži neprohrála podvacáté za sebou. Plzeň na svém stadionu přišla o body podruhé z posledních 30 ligových zápasů.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 27. 10. 2019)