Plně podporujeme FIFA a UEFA, reaguje na vznik superligy Tvrdík. Proti nové soutěži je i ligová asociace

Představitelé fotbalové Slavie se v reakci na založení superligy postavili na stranu světové federace FIFA a evropské unie UEFA. Podle úřadujícího českého mistra a čtvrtfinalisty Evropské ligy není snaha 12 velkoklubů z Anglie, Španělska či Itálie o separovanou soutěž solidární. Pražané proto podpořili současný model. Proti superlize vystoupila také Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Obdivuhodný postoj německých a francouzských klubů. Respekt! Podobně jako oni plně podporujeme postoj FIFA a UEFA - fotbal potřebuje solidaritu a soutěžení v rámci stávajícího modelu evropských soutěží klubů z 55 fotbalových asociací,“ uvedl na twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík v návaznosti na reakci novináře Johna Crosse z Daily Mirror, který zmínil, že Bayern Mnichov a Borussia Dortmund se nového projektu nezúčastní. Nepřipojily se ani kluby z Francie.

UEFA nevyřadí týmy superligy ze soutěží. To by zkrachovala, míní fotbalový expert Luhový

Číst článek

Proti superlize se podle očekávání postavila i LFA. Vznik nové soutěže by měl pro českou ligu i další menší evropské domácí soutěže neblahé následky, v pohárech by se nemohly poměřovat s nejsilnějšími kluby.

„Ligová fotbalová asociace zaznamenala snahy elitních evropských klubů založit vlastní soutěž tzv. superligu. LFA v této záležitosti plně podporuje zamítavý postoj UEFA,“ uvedla LFA v krátkém prohlášení.

Lídry nového projektu podle agentury Reuters jsou Manchester United, Juventus Turín a Real Madrid, jehož prezident Florentino Pérez se také stal prvním předsedou superligy. Dalšími členy soutěže jsou Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Barcelona, Atlético Madrid, AC Milán a Inter Milán.

Ohlášení superligy přišlo jen několik hodin předtím, než měla UEFA představit plán upravené Ligy mistrů, která bude mít nově 36 účastníků. Evropská fotbalová unie uvedla, že je připravena proti odtržení použít „všechny prostředky“.

The Czech League Football Association noted the efforts of elite European clubs to establish their own breakaway competition, the so-called European Super League.

The Czech League Football Association fully supports @UEFA 's opposition to this issue.

#UCC #NoToSuperLeague #UEFA

10:52 – 19. 04. 2021

5 68

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme