Fotbalisté Jablonce remizovali na hřišti Slovácka 1:1. Šanci posunout se na třetí místo nevyužili

Fotbalisté Slovácka remizovali v dohrávce 17. kola první ligy s Jabloncem 1:1. Hosty poslal ve 12. minutě do vedení Martin Doležal, ale v 32. minutě srovnal Petr Reinberk. Vzájemný duel v Uherském Hradišti skončil nerozhodně popáté za sebou. Jablonec nevyužil šanci poskočit na třetí místo v tabulce a zůstal čtvrtý. Slovácko tři kola čeká na vítězství a figuruje s tříbodovou ztrátou na sedmé pozici.

Uherské Hradiště (Aktualizováno: 21:20 25. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Kubišta a Tomáš Zajíc

Vojtěch Kubišta a Tomáš Zajíc | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slovácko vstoupilo do zápasu velmi aktivně. Už ve druhé minutě Havlík z přímého kopu těsně minul a vzápětí mířil stejný hráč o kousek nad. Poté jablonecká obrana odvrátila míč před Daníčkem. „Byli jsme v úvodu moc pasivní,“ řekl na tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada.

Liga je dnes rozdělená na Slavii a zbytek světa, říká plzeňský kouč Vrba po remíze v Karviné

Severočeši se v úvodu bránili, ale pak jim stačila jedna akce k vedoucímu gólu. Acosta přetáhl ve 12. minutě rohový kop, míč vrátil před bránu Plechatý a Doležal jej hlavou doklepl do sítě. Připsal si sedmý gól v ligové sezoně. „Byl to jediný moment první půle, s kterým jsem byl spokojen,“ uvedl Rada.

Slovácko i nadále pokračovalo v nátlakové hře, dobrou kombinací se dostávalo k pokutovému území Jablonce, ale ve finální fázi mu chyběla přesnost. Po půlhodině hry zblízka ve velké šanci pálil Šašinka nad.

Ve 32. minutě už přišlo vyrovnání. K brankové čáře se v šestnáctce protáhl Hellebrand, vrátil míč na malé vápno a Reinberk bez problémů rozvlnil síť. Skóroval poprvé v ligové sezoně. „Byl to nejjednodušší gól z těch čtyř, co jsem v lize dal,“ řekl Reinberk.

Ani po přestávce se obraz hry dlouho příliš neměnil a Slovácko se dobrým pohybem dostávalo do tlaku. V 50. minutě dvakrát střílel nebezpečně Navrátil, ale bez efektu, podobně dopadly i pokusy Havlíka.

„Měli jsme hru zjednodušit. Fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a tam jsme neměli patřičný důraz,“ prohlásil trenér Slovácka Martin Svědík.

Hosté se z defenzivního bloku zmohli jen na rychlé protiútoky. V 70. minutě se ve vyložené pozici ocitl jablonecký Chramosta, ale přestřelil Trmalovu branku. Severočeši poté přece jen přidali. V 80. minutě se znovu do palebné pozice dostal Chramosta, ale opět pálil nad.

Ze závěrečného tlaku se už neprosadilo ani Slovácko, které sice Jablonci po čtyřech zápasech dalo gól, ale v lize ho neporazilo podvanácté za sebou.

17. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (1:1)
Branky: 32. Reinberk - 12. Doležal. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vaňkát - Julínek (video). ŽK: Kadlec, Petržela - Holík, Břečka. Diváci: 3874.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 25. 11. 2019)