Liberec porazil Duklu 2:0 a je šestý. Rozhodli Hybš a Kozák

Slovan Liberec porazil v pátečním zápase Duklu 2:0 a posunul se na 6. místo ligové tabulky. Prosadil se obránce Matěj Hybš a útočník Libor Kozák.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Slovanem Liberec a Duklou Praha

Momentka ze zápasu mezi Slovanem Liberec a Duklou Praha | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Předehrávka 22. kola první fotbalové ligy proti sobě svedla Slovan Liberec a pražskou Duklu. Zatímco Severočeši v posledním kole nestačili na Baník Ostrava, Dukla prohrála se Spartou, i přesto, že v zápase dvakrát vedla.

První větší šance byla na stadionu U Nisy k vidění už ve čtvrté minutě hry. Aleš Nešický rozehrál rohový kop a po zmatcích v hostující obraně musel reflexivně zasáhnout brankář Filip Rada.

Běžela devatenáctá minuta hry a Liberec měl další šanci. Křídelník Jakub Pešek poslal před branku míč, po kterém se natahoval Libor Kozák, zakončit ale nedokázal.

Ve 43. minutě mohli liberečtí vstřelit gól do šatny. Pravý obránce Martin Koscelník ale branku Filipa Rady přestřelil.

První poločas tak skončil bez branek.

Výhra o dvě branky taky stačí... #LIBDUK

19:51 – 22. 02. 2019

2

I ve druhém poločase byly k vidění spíše souboje ve středu hřiště, než akce ohrožující branku.

Do konce zápasu zbývala půl hodina a trenér Liberce Zsolt Hornyák poslal do hry Filipa Oršulu a Tomáše Malinského. A hned vzápětí nesl nový impulz své ovoce.

Pešek nacentroval míč do vápna, Kozák ho prodloužil na Matěje Hybše a ten neměl problém míč uklidit do prázdné brány. Levý obránce se v jarní části sezony trefil už podruhé.

V 79. minutě mohli Severočeši definitivně rozhodnout o osudu zápasu. Kozák udržel na hrotu míč a předložil ho střídajícímu Malinskému. Ten ale střílel nepřesně.

Nakonec se Liberec gólové pojistky přeci jen dočkal. Na přihrávku Filipa Oršuly si naběhl Libor Kozák a lobem překonal vybíhajícího Radu.

Liberec tak porazil Duklu 2:0 a dostal se o bod před Zlín na šesté místo ligové tabulky, Dukla je nadále poslední.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 22. 2. 2019)