Slovensko si stěžovalo na protislovenské výpady fanoušků Maďarska během fotbalového utkání

Slovenské ministerstvo zahraničí si ve čtvrtek předvolalo maďarského velvyslance a odsoudilo urážlivá protislovenská hesla a hanobení státních symbolů během pondělního utkání fotbalových reprezentací Slovenska a Maďarska v Budapešti. Slovenská diplomacie v prohlášení uvedla, že projevy národnostní nevraživosti jsou nepřijatelné.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Róbert Boženík se raduje z gólu vstřeleného do branky Maďarska během kvalifikačního utkání na mistrovství Evropy 2020 | Foto: Tamas Kovacs | Zdroj: ČTK/AP/

Slovenský fotbalový svaz tento týden informoval, že na stadionu značná část domácích fanoušků vypískala slovenskou státní hymnu. Na fotografii z utkání, kterou zveřejnila slovenská média, jeden z diváků držel šálu s přeškrtnutým slovenským státním znakem. Slovenský fanoušek zase tvrdil, že maďarští chuligáni brali Slovákům vlajky i šály a pálili je.

Radikální kosovští fotbaloví fanoušci napadli v Prištině Čecha. Video na čas zveřejnili na facebooku

Číst článek

Sektor vyhrazený pro slovenské fanoušky na stadionu maďarští policisté rozdělili na dvě části, protože do něj přišla i skupina obyvatel Slovenska z početné maďarské menšiny, jež fandila domácímu týmu.

Projevy národnostní nevraživosti mohou podle slovenské diplomacie narušit vztahy mezi Slovenskem a Maďarskem. Bratislava prostřednictvím maďarského velvyslance požádala úřady v Budapešti, aby zamezily podobným případům.

Utkání, které bylo součástí kvalifikace na mistrovství Evropy 2020, slovenský tým pod vedením Pavla Hapala vyhrál 2:1.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme