Velké změny ve vedení fotbalové Sparty. Kotalík končí a jeho kompetence přebírá Rosický

Fotbalová Sparta hlásí změny ve vedení. Adam Kotalík, který měl na starosti přestupy, se po dohodě s majitelem Danielem Křetínským rozhodl opustit svoji funkci. Část jeho kompetencí převezme sportovní ředitel Tomáš Rosický. Klub o tom informoval na svých oficiálních stránkách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Kotalík | Zdroj: Profimedia

Kotalík přišel na Letnou před čtyřmi lety a v minulosti působil i na pozici generálního ředitele. V klubu byl i u postupu do čtvrtfinále Evropské ligy v roce 2016, ale v posledních třech sezonách se často potýkal s kritikou fanoušků.

Nejlepší hospodářský výsledek pod Křetínským. Sparta zakončila sezonu vysokým ziskem

Číst článek

„Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku nebylo úspěšné,“ uvedl na klubovém webu předseda představenstva Křetínský.

„Přesto mu patří za jeho práci velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu,“ přidal Křetínský.

„Veškeré kompetence Adama, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá Tomáš Rosický. V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který tuto agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže,“ uvedl k dopadům na organizaci generální ředitel František Čupr.

Kotalík působil v letenském velkoklubu od roku 2015 a na starosti měl i přestupy Bořka Dočkala, Nicolae Stanciua, Guélora Kangy, Srdjana Plavšiće, Tomáše Koubka nebo Martina Dúbravky.

Adam Kotalík, člen představenstva zodpovědný za transfery, po dohodě s předsedou představenstva Danielem Křetínským ukončí své působení v AC Sparta Praha. #acsparta

bit.ly/2QwXAdZ

16:32 – 18. 11. 2019

28 287

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme