Fotbalisté Sparty prohospodařili dvougólové vedení v Jablonci. Zápas skončil remízou 2:2

Fotbalisté pražské Sparty v 16. kole Fortuna ligy remizovali na půdě Jablonce 2:2. Letenští se v prvním poločase ujali vedení po gólech Libora Kozáka a Martina Frýdka, ale domácí dokázali ve druhém poločase zásluhou Jana Matouška a Jana Chramosty srovnat.

Jablonec nad Nisou (Aktualizováno: 21:08 9. 11. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty Praha remizovali s Jabloncem

Fotbalisté Sparty Praha remizovali s Jabloncem | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Domácí nastoupili nečekaně bez lídra týmu Hübschmana, který měl zdravotní problémy, a na jejich výkonu to bylo v úvodu až příliš znát. Sparta naopak vstoupila do zápasu dobře a už ve čtvrté minutě otevřela skóre.

Kozák po přihrávce od Haška přehodil gólmana Hrubého a připsal si sedmou branku v ligové sezoně. Asistent rozhodčího mylně odmával ofsajd a sudí Královec uznal trefu až po zásahu videorozhodčího.

V 17. minutě přidali Pražané druhý gól. Frýdek prošel v 17. minutě do šestnáctky a překvapil soupeře střelou svou slabší pravou nohou. V lize skóroval poprvé od února.

Při dvoubrankovém vedení hosté trochu ubrali a zatáhli se na svoji polovinu. Jablonec byl najednou aktivnější a měl i dvě šance po hlavičkových pokusech Břečky - jeden zlikvidoval brankáře Heča, druhý šel vedle.

Radovi vyšlo střídání

Pro Spartu závěr poločasu nebyl varováním a také do druhého dějství vstoupila pasivně. Domácí trenér Rada poslal na hřiště střídající Chramostu s uzdraveným Matouškem a druhý jmenovaný se velmi brzy prosadil. Ve 47. minutě využil nechtěného přiťuknutí od sparťana Krejčího a tvrdou střelou na zadní tyč překonal Heču.

Hosté se nemohli dostat z defenzivy. V 53. minutě pálil podruhé nebezpečně Matoušek, ale pouze do náruče Heči. Sparta po hodině hry a příchodu střídajícího Hanouska trochu přidala a v 72. minutě promáchl v dobré pozici Kozák.

O dvě minuty později na opačné straně domácí srovnali. Po další chybě ve středu letenské obrany se po Sýkorově centru trefil patičkou i druhý střídající hráč Chramosta.

Hosté s vědomím ztraceného náskoku sevřeli soupeře, ale nic z toho nevytěžili. V závěru dostal pro změnu pod tlak Jablonec Spartu a měl blízko k otočce. V poslední minutě překonal Jugas hlavičkou po rohu Heču, ale sudí Královec odpískal útočný faul Doležalovi a branku neuznal.

„Viděli jsme dva rozdílné poločasy. Prohospodařili jsme 20 minut, zaspali ve dvou individuálních akcích soupeře, přestože jsme hráče upozorňovali, že dnešní zápas bude především válka. Byli jsme pomalí, přišla bouřka v kabině. V druhém poločase jsme i díky střídání dokázali změnit obraz hry. Dominovali jsme. Vyrovnali jsme to střídajícími hráči a ti mě znovu dostali pod tlak. Ale jsem za ty branky střídajících rád. Mohli jsme i překlopit výsledek na naši stranu, bohužel náš třetí gól nebyl uznaný, na to se musím ještě podívat. Věděli jsme, že Sparta má nějakou sérii výsledků. Chtěli jsme vyhrát, ale i bodu si ceníme. Za první poločas jsme si zasloužili pětku, za druhý pak jedničku a nakonec jsem za bod šťastný,“ prohlásil po utkání trenér Jablonce Rada.

Jílkovi chyběla kreativita

Trenér letenských Jílek nebyl po zápase spokojen s mentalitou některých svých svěřenců. „Zápas měl dva rozdílné poločasy. V tom druhém jsme měli špatný vstup a první gól Jablonce byl hodně důležitý pro vývoj. My se najednou začali bát o vítězství, stále jsme v tomto ohledu příliš křehcí. Záměr byl i při dvoubrankovém vedení zůstat aktivní, ale místo toho jsme vyrobili dvě hrubé chyby. Problém středové řady nebyl způsoben absencí Kangy, i když jeho kreativita by se nám asi hodila. Problém dnešního výsledku byl ale jinde. Stěžejním faktorem dnešní ztráty asi byla opravdu ta branka na 1:2. My chceme být sebevědomější a silnější, ale to se nám stále nedaří. Velkou roli v tom hraje mentalita hráčů, sebevědomí není stále na takové úrovni.“

FK Jablonec - Sparta Praha 2:2 (0:2)
Branky: 47. Matoušek, 74. Chramosta - 4. Kozák, 17. Frýdek. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Marek (video). ŽK: Jovovič, Považanec, Krob, Kratochvíl - Windheim, Kozák, Frýdek, Krejčí, Hanousek. Diváci: 4103.

1. FK Příbram - SFC Opava 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Blažej, Koval. Bez karet. Diváci: 1827.

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 87. Kolář. Rozhodčí: Orel - Hájek, Kříž. ŽK: Zmrzlý (Olomouc). Diváci: 3081.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 9. 11. 2019)