Sparta dala Teplicím tři góly a posunula se na páté místo. Dvakrát se prosadil útočník Kozák

Fotbalisté Sparty porazili v 27. kole první ligy Teplice 3:0. Pražané podruhé za sebou vyhráli a poskočili na páté místo tabulky o čtyři body za třetí Liberec. Teplice jsou dvanácté. Letenští rozhodli o vítězství už v prvním poločase, kdy se dvakrát prosadil Libor Kozák a jednou z penalty Guélor Kanga.

Praha (Aktualizováno: 22:32 3. 6. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libor Kozák

Libor Kozák | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Stejně jako minulý týden proti Plzni i tentokrát pustili domácí do reproduktorů nahrávku fandění, aby oživili atmosféru na prázdném stadionu, kam kvůli opatřením proti šíření koronaviru mohlo jen 300 lidí.

Rozjetá Plzeň se nezastavila ani v Ostravě. Viktoriáni se po výhře 2:0 přibližují vedoucí Slavii

Po gólech se vždy ozval oslavný pokřik příznivců. Na hlavní tribuně opět nechyběl transparent „Jeden za všechny, všichni za Spartu“ a pod ním řada vlajek.

Pražané si v předchozím duelu v Karviné připsali první ligovou výhru pod koučem Kotalem a vůbec první na jaře po šesti kolech. Za dalším vítězstvím vykročili sparťané už v úvodním dějství. V první velké šanci zápasu hlavičkoval zblízka Kozák v sedmé minutě vedle a o chvíli později se do jeho dalšího pokusu ve vápně obětavě vložil Čmovš.

Kozákova show

V 21. minutě se už vytáhlý útočník prosadil. Karlssonův pokus nejprve zastavil bek Mareček, ale následnou přízemní střelu Dočkala zpoza vápna vyrazil někdejší sparťanský brankář Grigar jen před Kozáka, který v pádu usměrnil míč do sítě.

Za necelé čtyři minuty domácí zvýšili. Kanga v samostatném úniku vystřelil do Grigara a k odraženému balonu se dostal Kozák, kterého teplický gólman podrazil. Rozhodčí Hocek nařídil pokutový kop a ten bez problémů proměnil Kanga. Gabonský záložník se 11. trefou v ligové sezoně osamostatnil v čele tabulky kanonýrů.

Zkorigovat stav se na druhé straně pokusil Řezníček, jeho střelu však zblokoval na roh Krejčí. Na domácí straně zase odmítl branku Karlsson, jemuž zakončení zblízka vůbec nevyšlo.

Třetí gól přidala Sparta v 41. minutě. Dočkal nacentroval do vápna, Vondrášek se nedohodl s Grigarem a Kozák jako osmý hráč v ligovém ročníku zaokrouhlil počet tref na deset. Před odchodem do šaten se ocitli blízko dalšímu zásahu Letenských Hložek s Dočkalem, jenže zamířili vedle.

Hattrick se nekonal

Po pauze mohl Kozák završit druhý hattrick v ligové sezoně, ale nezpracoval si ideálně balon a Kangova střela branku neohrozila. Poté napřáhl z dálky Krejčí, jehož střela skončila těsně vedle. Další podobný pokus Kangy vyrazil Grigar. V závěru se neprosadil z nadějné pozice šestnáctiletý Karabec, který se v neděli stal třetím nejmladším střelcem v historii ligy. Následně nepropálil Grigara ani Tetteh.

Sparta doma v nejvyšší soutěži naplno bodovala po třech utkáních. Teplice nevyhrály tři kola a sedmý venkovní zápas v lize za sebou.