Místo bojů o záchranu sahaly Teplice po Evropě. Jsme teprve na začátku cesty, myslí si šéf klubu Řepka

Před sezónou se chtěli fotbalisté Teplic vyhnout bojům o záchranu, do kterých byli namočení v posledních letech. Úkol splnili. Po základní části nejvyšší soutěže skončili desátí a v nadstavbě své umístění ještě vylepšili. Konečnou osmou příčku berou v severočeském klubu za úspěch.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Fila z Teplic slaví gól

Daniel Fila z Teplic slaví gól | Foto: Ondřej Bičiště | Zdroj: Profimedia

Teplice měly dokonce šanci na účast v Konferenční lize. Zastavil je ale Hradec Králové, který vyhrál oba finálové duely skupiny o Evropu. Šéf klubu Rudolf Řepka vyřazení za zklamání nepovažoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si hodnocení sezony fotbalových Teplic poté, co předčili svoje vlastní očekávání

„Tragédie to určitě není. Z pohledu celkového hodnocení tak je jasné, že i když jsme měli nějaký sen, tak jsem byli spíše u té reality. Jde také o to, kdy je klub na evropské připraven, s tím se musíme popasovat. Jsem ale hrozně rád, jakým vývojem mužstvo prošlo a to, že nejsme v Evropě, nám nevadí,“ říká Řepka.

Návrat do Evropy představuje pro Řepku a celý teplický fotbalový klub motivaci do dalších let. Letos by se jednalo o výrazný nadplán, se kterým na severu Čech nepočítali.

Sparťané zakončili mistrovskou sezonu remízou s Plzní. Slávista Jurečka ovládl tabulku střelců

Číst článek

„Klub musí být připravený jak infrastrukturou, tak sportovně. Jsme teprve na začátku cesty, budujeme to zde krok za krokem a jsem za minulou sezónu rád, protože jsme klub nastartovali jiným směrem. Chtělo by to přidávat cihličky a sbírat větší úspěchy,“ řekl Rudolf Řepka.

Nový majitel?

Řepka i přesto vede neustálé jednání o prodeji klubu, který patří sklářské firmě AGC.

„Jednání probíhají. Teplice jsou klub, který vlastní širokou infrastrukturu - jak areál tak i samotný stadion Na Stínadlech, takže dohodnout se z minuty na minutu s jiným majitelem není jednoduché. Věřím ale, že se během dalších měsících jednání protáhnou, dodává Řepka k tomu, jestli by mohl mít prvoligový fotbalový klub Teplice nového majitele do konce tohoto kalendářního roku.

David Kalvas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme