Bývalý kapitán Slavie Škoda se v uvedl v turecké lize, v dresu Rizesporu dvěma góly rozhodl zápas

Útočník Milan Škoda ozdobil dvěma góly svůj debut v turecké fotbalové lize. Bývalý kapitán Slavie v poslední dvacetiminutovce dohrávky 18. kola rozhodl o výhře Rizesporu nad Genclerbirligi 2:0.

Rize Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Milan Škoda slaví branku do sítě Genclerbirligi

Útočník Milan Škoda slaví branku do sítě Genclerbirligi | Zdroj: Twitter @CRizesporAS

Třiatřicetiletý Škoda, který nastoupil od začátku utkání, se dvakrát prosadil z jemu typické pozice hrotového hráče.

V 70. minutě nadvakrát překonal brankáře Kristoffera Nordfeldta po přízemní přihrávce z pravé strany, kterou před nabíhajícím českým fotbalistou ještě zblokoval ve skluzu obránce.

Škodovo loučení se slávistickými fanoušky. ‚Bylo to pro mě nezapomenutelných osm let,‘ vzkázal

Pět minut před koncem si řekl o míč v náběhu do otevřené obrany a pas nigerijského spoluhráče Aminua Umara tentokrát zleva poslal z úhlu pohotově prvním dotekem do sítě.

Škoda opustil po Novém roce Slavii po osmi letech a původně měl namířeno právě do Genclerbirligi, kde se ale nakonec nedohodl na podmínkách. V týmu z města Rize debutoval ve středu jako náhradník v poháru proti Galatasaray (1:1).

V ligové premiéře už nastoupil v základní sestavě a navázal na svoji pověst nejlepšího novodobého střelce Slavie v nejvyšší české soutěži, v níž dal v červenobílém dresu 77 gólů. Ve svém posledním utkání za Slavii v polovině prosince dal rovněž dvě branky při výhře 4:1 nad Českými Budějovicemi.