Na Euru přímo na hřišti zachránili Eriksenovi život, teď za to Kjaer a dánští lékaři dostanou cenu UEFA

Lékařský tým, jenž zachránil život dánskému fotbalistovi Christianu Eriksenovi po kolapsu na mistrovství Evropy, dostane Cenu prezidenta UEFA. Evropská fotbalová unie ocení také dánské reprezentační lékaře a kapitána mužstva Simona Kjaera, kteří se podíleli na resuscitaci devětadvacetiletého záložníka.

Nyon (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dánský fotbalista Simon Kjaer | Foto: Jonathan Nackstrand | Zdroj: Reuters

„Letošní Cena prezidenta přesahuje fotbal. Slouží jako důležitá a věčná připomínka toho, jak vzácný je život, a staví všechno v našich životech do jasnějšího světla,“ uvedl v tiskovém prohlášení prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Poslední týden přestupového období slibuje drama, změnit dres může Ronaldo, Mbappé či Kane

Číst článek

Eriksen zkolaboval 12. června v úvodním utkání Dánska na ME proti Finsku. Lékaři mu rychlým zásahem na trávníku zachránili život a poté byl fotbalista Interu Milán převezen do nemocnice. Podrobil se operaci, při které dostal kardioverter-defibrilátor, který hlídá jeho srdeční rytmus.

„Odvedli fantastickou práci a zachránili mi život,“ uvedl Eriksen v úterním prohlášení UEFA směrem k lékařům. „A velký dík také patří mému příteli a kapitánovi Simonovi a spoluhráčům z dánského týmu za jejich podporu 12. června a i potom.“

Zda se Eriksen ještě k profesionální fotbalové kariéře vrátí, není jisté. Podle odhadů ho čeká ještě nejméně šestiměsíční pauza. Pravidelně se podrobuje vyšetřením, která mají podle italských médií mimo jiné zjistit, zda bude potřebovat voperovaný defibrilátor, nebo zda se bez něj v budoucnu obejde.

Na tom také závisí to, zda bude moci hrát italskou ligu, protože v ní start hráčů s implantovaným defibrilátorem pravidla neumožňují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme