UEFA pomůže členským asociacím s následky koronaviru, vyčlenila téměř 6,5 miliardy korun

Evropská fotbalová unie UEFA uvolnila svým 55 členům 236,5 milionu eur (téměř 6,5 miliardy korun) na pomoc s následky pandemie koronaviru, která přerušila téměř všechny soutěže. UEFA o tom informovala na svém webu.

Nyon (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo UEFA ve švýcarském Nyonu. | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Finance z programu HatTrick obvykle národním asociacím slouží k pokrytí provozních nákladů, pomáhají také rozvinout vybrané oblasti na domácí scéně. Kvůli pandemii koronaviru však výkonný výbor UEFA rozhodl, že si jednotlivé svazy mohou určit vlastní priority. Každý člen dostane 4,3 milionu eur (téměř 117,5 milionu korun).

Minulý týden UEFA oznámila, že s předstihem vyplatí klubům bonusy za uvolnění reprezentantů do zápasů kvalifikace mistrovství Evropy. Celkem 676 klubů z 55 evropských asociací si rozdělí 70 milionů eur (zhruba 1,9 miliardy korun). Po mistrovství Evropy, odloženém na příští rok, rozdělí UEFA dalších 130 milionů eur (přes 3,5 miliardy korun).

👉 UEFA has released €236.5m to help its 55 member associations meet the challenges of #COVID19 in their respective countries.

More information: 👇

17:34 – 27. 04. 2020

94 273

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme