O osudu Ligy mistrů a Evropské ligy se rozhodne příští týden. UEFA projedná i mistrovství Evropy

Evropská fotbalová unie UEFA potvrdila, že příští týden ve středu bude její výkonný výbor na videokonferenci rozhodovat o osudu Ligy mistrů a Evropské ligy. UEFA bude také projednávat program mistrovství Evropy, které bylo kvůli pandemii koronaviru přeloženo na příští rok.

Nyon Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Atlética Madrid slaví postup do osmifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Atlética Madrid slaví postup do osmifinále Ligy mistrů | Zdroj: Reuters

Liga mistrů i Evropská liga byly kvůli nákaze covid-19 přerušeny v březnu v průběhu osmifinále a UEFA by je chtěla dohrát do konce srpna.

Finále Ligy mistrů se má hrát v Lisabonu. Portugalsko si dobře poradilo v boji s koronavirem

Číst článek

Proto uvažuje nejen o změně dějiště finálových zápasů, ale také o změně formátu Ligy mistrů, kde by se od čtvrtfinále hrálo jen na jedno utkání.

Euro se k 60. výročí prvního šampionátu mělo původně uskutečnit od 11. června do 11. července v Londýně, Mnichově, Římě, Baku, Petrohradu, Budapešti, Bukurešti, Amsterodamu, Bilbau, Glasgowě, Dublinu a Kodani.

Kvůli pandemii ale bylo o rok posunuto a není vyloučeno, že se změní i seznam hostitelských měst. Výkonný výbor UEFA bude také projednávat osud baráže o čtyři zbývající volná místa na šampionátu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme