Fotbal v britském parlamentu. Poslankyně si místo zrušeného zápasu kopaly ve sněmovně

Několik „nožiček“ na kameru v úterý předvedla přímo v jednacím sále britské Dolní sněmovny poslankyně Skotské národní strany (SNP) Hannah Bardellová. S kolegyněmi z ženského fotbalového týmu britského parlamentu se prý chystala na vůbec první zápas, plán však zhatilo večerní hlasování o rozpočtu. Členky družstva si tak alespoň po schůzi sněmovny v sále zakopaly a pořídily několik týmových fotek.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hannah Bardellová uprostřed ženského fotbalového týmu britského parlamentu | Zdroj: twitter/Hannah Bardell

„Byl to zábavný způsob, jak ukázat, že ačkoli jsou mezi námi výrazné rozdíly ohledně řady témat, sport a fotbal je něco, kde můžeme táhnout za jeden provaz a kde se můžeme zabavit,“ komentovala Bardellová televizi Sky News video, v němž předvádí své fotbalové dovednosti.

VIDEO: Vlastní gól z útočné poloviny. Manchester City přesto dokázal zápas otočit

Číst článek

„Ženský fotbalový tým parlamentu měl odehrát svůj první zápas. Já, (bývalá konzervativní ministryně sportu) Tracey Crouchová, (labouristické poslankyně) Alison McGovernová, Louise Haighová a Stephanie Peacocková jsme byly připraveny, ale hlasování nás bohužel zastavilo. Místo toho jsme si zakopaly a vyfotily se ve sněmovně!“ napsala poslankyně SNP na twitter.

Sky News připomíná, že uběhlo 100 let od chvíle, kdy britský parlament schválil zákon umožňující zvolení žen do poslanecké sněmovny. Bardellová v rozhovoru uvedla, že i fotbal byl dlouho doménou mužů, ale ženy a dívky tento sport také milují a excelují v něm po celém světě.

„Je proto důležité, abychom toto v parlamentu reflektovali a poskytli poslancům, ostatnímu personálu a novinářům stejnou možnost sdružovat se a užívat si sport,“ dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme