Sparta má druhou výhru v řadě, triumf 2:0 nad Olomoucí zařídili góly Karabec a Höjer

Fotbalisté Sparty porazili ve třetím kole první ligy Olomouc 2:0. Pražany poslal do vedení v 11. minutě Adam Karabec, v 70. minutě přidal pojistku Casper Höjer. Mezitím neproměnil sparťan Lukáš Juliš penaltu. Letenští vyhráli dvě kola po sobě, naopak Sigma podruhé za sebou v nejvyšší soutěži prohrála a opět 0:2.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Sparty slaví branku Adama Karabce

Hráči Sparty slaví branku Adama Karabce | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Spartě ze zdravotních důvodů chyběli například Jakub Pešek nebo Tomáš Čvančara. Na lavičce začala nová posila Jakub Jankto. Reprezentační záložník přišel na Letnou tento týden na roční hostování s opcí ze španělského Getafe.

Slavia urvala výhru 3:2 na hřišti oslabeného Jablonce, k vidění byly dva góly z přímých kopů

Jako první zahrozila Sigma. Ondřej Zmrzlý přihrál na přední tyč a Mojmír Chytil zakončil vedle. Na druhé straně Kryštof Daněk, který do Sparty přestoupil v létě právě z Olomouce, předložil míč Adamu Karabcovi, ale ten ve vápně trefil v pádu boční síť.

V 11. minutě se už sparťanský záložník prosadil. Casper Höjer vrátil balon do šestnáctky a Karabec z první "koníčkem" do protipohybu gólmana Matúše Macíka otevřel skóre. Reprezentant do 21 let se v lize prosadil poprvé od loňského listopadu.

Žádná další šance se v úvodním dějství nezrodila. Až v 55. minutě domácí kapitán David Hancko zpoza vápna protáhl Macíka. Po hodině hry Vraštil na hranici šestnáctky fauloval Hancka a rozhodčí Berka odpískal penaltu. Macík však vystihl směr střely Lukáše Juliše, který se tak nedočkal první ligové branky od loňského května.

Höjer poté dělovkou slovenského gólmana nepropálil. V 70. minutě se to však krajnímu obránci z hranice šestnáctky už povedlo. Sedmadvacetiletý Dán skóroval ve druhém kole za sebou. Následně střídající sparťan Michal Sáček před vápnem vypálil vedle. Na posledních 10 minut nastoupil Jankto.

Výsledky 3. kola české fotbalové ligy

FK Jablonec - Slavia Praha 2:3 (0:1)
Branky: 55. Polidar, 73. Chramosta - 8. Usor, 51. vlastní Hanuš, 61. Traoré. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Váňa - Franěk (video). ŽK: Jovovič, Sejk, Horejš (trenér) - Schranz, Mandous. ČK: 6. Surzyn (Jablonec). Diváci: 5238.

FK Pardubice - Slovan Liberec 2:1 (2:0)
Branky: 43. Hlavatý, 45.+1 Vlček - 48. Kozák. Rozhodčí: Nehasil - Ratajová, Vyhnanovský - Zelinka (video). ŽK: Vlček, Hlavatý, Markovič, Kostka - Matoušek. Diváci: 967.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1).
Branky: 19. Čmelík, 53. Škoda - 3. Brandner, 83. Sinjavskij. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Slavíček - Orel (video). ŽK: Havel - Kalabiška. ČK: 75. Penner (Č. Budějovice). Diváci: 3167.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 11. Karabec, 70. Höjer. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Vlček - Kocourek (video). ŽK: Pavelka, Karabec, Zelený - Chytil, Macík, Vraštil. Diváci: 14.259.

Sparta od září 2012 doma v lize s Olomoucí osmkrát za sebou neprohrála (z toho sedm vítězství). Pražané zvítězili na Letné po čtyřech soutěžních zápasech a v lize tam triumfovali po dvou porážkách.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 14. 8. 2022)