Švédský kanonýr rozhodl hattrickem derby v americké MLS mezi Los Angeles Galaxy a Los Angeles FC. Fotbalisté Galaxy zvítězili 3:2. Na svého sobotního soupeře ale přesto ztrácí z druhého místa devět bodů.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatan Ibrahimović slaví gól do sítě městského rivala

Zlatan Ibrahimović slaví gól do sítě městského rivala | Foto: Kelvin Kuo | Zdroj: Reuters

Hostující Los Angeles FC šlo do vedení už ve čtvrté minutě, když penaltu proměnil bývalý hráč londýnského Arsenalu Carlos Vela.

Neuběhly ale ani čtyři minuty a 37letý Ibrahimović započal obrat. Nejprve si efektivně obhodil bránícího hráče a střelou z hranice vápna vyrovnal na 1:1.

V 57. minutě si zase naběhl na centrovaný míč, hlavou ho uklidil do brány a strhl vedení na domácí stranu.

Běžela 70. minuta hry a Ibrahimović znovu vypálil zhruba z 15 metrů. Tentokrát levačkou, ale skóre se přesto měnilo. Ibrahimović dokonal hattrick a stadion bouřil.

Na výhře Los Angeles Galaxy nic nezměnil ani druhý gól Vely, který vstřelil v nastaveném čase.

Švédský útočník, který během své kariéry prošel např. Juventusem, Barcelonou, Interem Milán, PSG nebo Manchesterem United, přestoupil do Los Angeles Galaxy v minulém roce.

V americké Major Leauge Soccer vstřelil urostlý útočník ve 42 zápasech 38 branek.

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít