Maradonův právník si stěžuje na pomalé jednání záchranky. Žádá prošetření zásahu

Právní zástupce Diega Maradony Matias Morla chce nechat prošetřit veškeré okolnosti středečního úmrtí argentinské fotbalové legendy. V prohlášení na twitteru kritizoval především pomalou reakci záchranné služby, sanitka podle něho přijela až za více než půl hodiny.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Život Diega Maradony byl vždy plný emocí. | Zdroj: Reuters

Podle předběžných výsledků pitvy, kterou provedli v nemocnici San Fernando, zemřel Maradona na selhání srdce. Koroner u něho konstatoval onemocnění městnavou kardiomyopatií, při níž se rozšíří srdeční oddíly a tím pádem sníží funkce komor. Podle lékařů vyvolal selhání akutní plicní edém.

Diego Maradona zemřel. Mistrovi světa z roku 1986 selhalo srdce, Argentina vyhlásila státní smutek

Číst článek

Maradona zemřel necelý měsíc po 60. narozeninách, na začátku listopadu navíc podstoupil akutní operaci kvůli krevní sraženině v mozku. Po propuštění z nemocnice měl nastoupit na odvykací kůru kvůli závislosti na alkoholu.

„Je nevysvětlitelné, že ho 12 hodin nikdo z těch, kteří se o něho měli starat, nezkontroloval a nikdo mu nevěnoval pozornost,“ uvedl Morla na twitteru. „Sanitce trvalo více než půl hodiny, než přijela, což je trestné idiotství,“ dodal s tím, že nedovolí, aby se vše zametlo pod koberec, a bude požadovat plné prošetření.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme