Fotbalisté Brna po šesti letech sestupují z nejvyšší soutěže, o druhém sestupujícím stále není jasno

Brněnští fotbalisté jen remizovali s Jihlavou 0:0 a po šesti letech sestupují z nejvyšší soutěže, když jim k záchraně chybí čtyři body. O druhém sestupujícím bude jasno až po posledním kole. Karviná totiž jen remizovala bez branek s Ostravou. Slovácko také hrálo nerozhodně se Zlínem 1:1.

Brno, Karviná (Aktualizováno: 18:47 19. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi Jihlavou a Brnem

Zápas mezi Jihlavou a Brnem | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

FC Zbrojovka Brno - FC Vysočina Jihlava 0:0

V prvním poločase byla nebezpečnější především hostující Jihlava a to díky především Davisu Ikaunieksovi a Jakuba Fulneka. Vyložené gólové šance se ale diváci na brněnském stadionu nedočkali.

Ani ve druhé půli se na obrazu hry příliš nezměnilo, duel byl vyrovnaný, ale opět zcela bez gólových šancí. Tu asi největší Brna si připsal Rafael Acosta, který mohl zakončit do prázdné brány.

To se mu ale nepovedlo a tak si oba celky připsaly stejný počet bodů. Brno kvůli tomu sestoupilo z nejvyšší soutěži po šesti letech.

MFk Karviná - FC Baník Ostrava 0:0

Ve druhém záchranářském duelu měl navrch hostující Baník Ostrava, ale v branku tuto svou převahu přetavit nedokázal. Nejblíž k ní měl Dame Diop, tomu ve střelu zabránil Marek Janeček.

Ve druhém poločasu už se diváci nedočkali takřka žádných gólových příležitostí. Oba týmy se věnovaly především bránění a byly především opatrní.

Ani jeden z celků se tak nevyhnul sestupovým příčkám. Baník je momentálně na 14. příčce a před 15. Karvinou má náskok jediného bodu.

1. FC Slovácko - FC Fastav Zlín 1:1

Železník se dostal do první šance už v páté minutě utkání po Bartošákově přihrávce, ale musel zakončovat ve skluzu a míč si Heča pohlídal. Zlín byl i nadále aktivnější a nebezpečnější, Slovácko se k ohrožení Zlámalovy branky nedostávalo.

Až po dvaceti minutách se zbavilo počátečního ostychu a hlavně Sadílek začal obraně hostí hodně zatápět. Ve 24. minutě po Navrátilově centru zakončoval ve vyložené pozici hlavičkou, ale Zlámal jeho pokus s velkou námahou vyrazil. Za minutu si to však Sadílek zopakoval a s přesnější koncovkou vstřelil svůj první ligový gól.

V 78. minutě si střídající Vukadinovič v šestnáctce Slovácka vykoledoval faul, protesty domácích proti penaltě byly marné a Železník poslal míč od tyče za Hečova záda.

Závěr zápasu se nesl v duchu snahy domácích strhnout vedení znovu na svou stranu, ale větší šanci si už nevytvořili. Remíza jim přesto stačí k záchraně, Zlín bude ještě muset bojovat.