Fotbalisté Plzně jsou stále bez porážky. Jablonec a Příbram jasně vyhrály, Liberec remizoval s Opavou

Fotbalisté Jablonce zaznamenali první výhru v letošním ligovém ročníku, když si na domácím hřišti poradili s Karvinou 4:1. Liberec podruhé remizoval, tentokrát s Opavou 1:1. Pražská Dukla ani na počtvrté nedokázala vyhrát, když podlehla Příbrami vysoko 0:4. Plzeňští fotbalisté zůstávají i nadéle v lize bez porážky, když zvítězili nad Zlínem 1:0.

Jablonec nad Nisou, Brno, Příbram (Aktualizováno: 20:58 11. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Masopust v jabloneckém dresu v utkání proti Karviné

Lukáš Masopust v jabloneckém dresu v utkání proti Karviné | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

FK Jablonec – MFK Karviná 4:1

V utkání mezi Jabloncem a Karvinou byli od začátku jasně lepší domácí severočeští hráči. Ve 28. minutě potrestal chybu v rozehrávce hostí Jan Chramosta. Ještě v nastavení prvního poločasu upevnil vedení domácích Martin Doležal, který zakončil prudkou hlavičkou a gólmanovi hostí nedal šanci.

I po příchodu ze šaten na hřišti vládli jablonečtí. V 53. minutě dostal Lukáš Masopust přihrávku od Doležala a záložník domácích dopravil míč ve skluzu do sítě.

Na 4:0 upravoval skóre nešťastnou tečí do vlastní brány kapitán Karviné Marek Janečka. Nakonec se podařilo karvinským fotbalistů v závěru snížit zásluhou Lukáš Budínského.

SFC Opava – FC Slovan Liberec 1:1

Zápas mezi Libercem a Opavou nabídl v prvním poločase velké množství šancí. Tu největší libereckou měl Jakub Pešek, jeho hlavička však jenom orazítkovala tyč. Na druhé straně vychytal Dominika Simerského Václav Hladký.

První branky se dočkali diváci v Brně, kde hraje své domácí zápasy Opava, v 62. minutě. Na levé straně vápna se ocitl zcela osamocený Roman Potočný, který přesně zakončil ranou ke vzdálenější tyči.

Opavští dostali k dispozici penaltu. Tomáš Smola byl faulován a k exekuci pokutového kopu se postavil Nemanja Kuzmanovič. Penaltu srbského fotbalisty sice lehce zasáhl Hladký rukou, i přesto doputoval balon do brány. Na remíze 1:1 už ani jeden z týmu do konce nedokázal nic změnit.

1. FK Příbram – FK Dukla Praha 4:0

Na příbramském stadionu Na Litavce se také na trefu čekalo až do druhého poločasu. V něm však přišla smršť od domácích hráčů. Skóre otevřel Rudolf Skácel trefou do odkryté brány. Dvě minuty na to se prosadil Miroslav Slepička.

V 78. minutě přidal třetí trefu domácích Jan Matoušek, který se blýskl samostatným únikem do šestnáctky Dukly, kde zakončil přesnou ranou pod břevnu. Minutu po něm zvyšoval už na 4:0 Antonín Fantiš.

FC Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín

První velkou příležitost otevřít skóre měl už v sedmé minutě Aleš Čermák, který se dobře uvolnil na středu hřiště, ale jeho pokus mířil jenom vedle brány. Celý první poločas měli domácí ve Štruncových sadech evidentní převahu, kterou však nedokázali gólově využít.

Plzeňský Martin Zeman v souboji Josefem Hnaníčkem ze Zlína | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Na druhé straně mohl poslat Zlín po příchodu z kabin do vedení Pablo Podio. Argentinský záložník poslal ránu z hranice vápna, kterou stěží dokázal Kozáčik vyrazit. Jenom orazítkováním břevna skončil pokus Michaela Krmenčíka.

Právě tento hráč si připsal jedinou trefu v sobotním utkání. Plzeňský forvard se dostal k odraženému míči a dokázal ho správně uklidit do sítě. Následně mohl vyrovnat Petr Buchta, který tváří tvář Kozáčikovi zakončil jen nad branku Viktorie.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 11. 8. 2018)