Baník doma porazil Bohemians a už není poslední, Slovácko v záchranářském souboji porazilo Brno

Fotbalisté Baníku Ostrava ve 24. kole HET ligy na domácím hřišti porazili Bohemians 2:0 a odpoutali se od posledního místa tabulky. Liberec prohrál na Julisce s Duklou 0:2 a je mimo pohárové příčky. Slovácko v přímém souboji o záchranu doma porazilo Brno 1:0. Jablonec remizoval s Olomoucí 0:0 a na jaře ještě neprohrál.

Jablonec nad Nisou, Ostrava, Uherské Hradiště (Aktualizováno: 19:54 14. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Chramosta (vlevo) z Jablonce a Uroš Radakovič z Olomouce.

Jan Chramosta (vlevo) z Jablonce a Uroš Radakovič z Olomouce. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 2:0

Baník se na jaře začíná probouzet a postupně se dere směrem k záchraně. Už v sedmé minutě domácí málem vedli, když po Hrubého volném přímém kopu nasměroval jeden z bránících hráčů míč do tyče. O chvíli později se znovu ukázal Hrubý, ale jeho tvrdá střela skončila o kousek vedle brány. Po půlhodině hry byl v šanci i Baroš, ale nezamířil přesně. O chvilku později se k zajímavému zakončení dostal na druhé straně Hašek, ale Laštůvka jeho pokus vyrazil.

Pár minut před přestávkou hlavičkoval po Hrubého centru stoper Procházka, ale brankář Bohemians si poradil. V nastavení první půle ještě Baník zahrával přímý kop a míč se po Hrubého střele odrazil od břevna někam k brankové čáře, ale podle rozhodčích nebyl celým objemem za čárou.

Ve druhém poločase Baník pokračoval v útočení a brzy se dočkal gólu, který už od prvního poločasu visel ve vzduchu. Jiří Fleišman se po centru do vápna ocitl v šanci, ještě si míč zasekl a pak tvrdou střelou poslal míč do sítě. O chvilku později zvýšil na 2:0 Lukáš Pazdera, který se prosadil střelou po rohovém kopu.

Pak se trochu probudili i Bohemians a Tetteh šel sám na bránu, ale domácí obránci ho nakonec dostihli a v šanci mu zabránili. Pak už se ale hosté k pořádnému ohrožení ostravské brány nedostali, a tak Baník uhájil cenné vítězství 2:0.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 1:0

Utkání mezi Slováckem a Brnem bylo záchranářským soubojem, protože oba týmy jsou až po uši namočené v bojích o udržení v první lize. První šanci zápasu měli hosté z Brna, když Škodovu střelu mířící pod břevno musel v 11. minutě vyboxovat gólman Heča. O necelých patnáct minut později měli první velkou šanci domácí, jenže volný Sadílek si ve vápně přehazoval míč na silnější pravačku a obránci pak jeho pokus zblokovali.

Po půlhodině hry měl hned dvojitou šanci brněnský Bazeljuk, ale ani nadvakrát míč do brány nedostal. Těsně před přestávkou ještě dvakrát pálili z dálky domácí, ale první pokus mířil těsně nad, s druhým si poradil brankář Melichárek.

Ve druhé půli měl první velkou šanci hostující Juhar, ale selhal, a tak padl gól na druhé straně, kde si Jan Juroška navedl míč na levačku a technickou střelou překonal Melichárka. V 70. minutě mohl na 2:0 zvýšit Navrátil, ale Melichárek tentokrát svůj tým zachránil. Necelých deset minut před koncem mohl vyrovnat Michal Škoda, ale jeho hlavička skončila vedle. V nastavení se ještě Brno dožadovalo penalty po zákroku na Zikla, ale rozhodčí zůstal klidný.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 0:0

Jablonec je příjemným překvapením jarní části nejvyšší fotbalové soutěže, když kromě poslední remízy v Mladé Boleslavi všechna utkání dokázal vyhrát a pokud by dokázal Olomouc porazit, dostal by se před ni na třetí místo tabulky.

Domácí byli od začátku aktivnější a v první velké šanci po čtvrthodině hry prověřil zblízka olomouckého brankáře Chramosta. O chvíli později střílel z hranice vápna jablonecký Holeš, ale jeho pokus končil těsně vedle. Pak si Jablonec připsal ještě několik střel z větší vzdálenosti a těsně před přestávkou měl obrovskou tutovku Chramosta, kterého ovšem skvěle vychytal Buchta.

Ve druhém poločase byl obrázek hry dost podobný – Jablonec byl lepším týmem, ale jeho útočné snahy byly stále marné. V 63. minutě selhal ve velké šanci Masopust, o deset minut později nebezpečně střílel zase olomoucký Kalvach. V 87. minutě se hnal do šance domácí Hanousek, ale zezadu ho nekompromisně podkosil olomoucký Texl a dostal červenou kartu. Jablonec ale krátkou přesilovku nevyužil, a tak zápas skončil bez branek.

FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 2:0

Liberec potřeboval na Julisce vybojovat důležité body, aby udržel pohárové příčky, Dukla zase musela zabrat v bojích o záchranu. První gólovku měl podle očekávání Slovan, když Matěj Pulkrab postupoval ze strany sám na bránu, Rada si ale s jeho pokusem poradil. Jinak ale první půle moc vzruchu nepřinesla a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase byl Liberec o něco lepším týmem, jenže zničehonic se prosadila Dukla. Ivan Schranz si naběhl na průnikovou přihrávku a povedeným lobem poslal Duklu do vedení. Slovan se pak snažil o vyrovnání, ale žádnou stoprocentní šanci si nevytvořil, a tak v 83. minutě uklidnil Duklu druhým gólem Lukáš Holík, který využil průniku Kušníra a stanovil konečný výsledek utkání na 2:0.