Fotbalisté Ostravy zvítězili v dohrávaném ligovém duelu v Karviné, tři body v nastavení vystřelil Klíma

Fotbalisté Ostravy v dohrávce 12. kola první ligy po obratu zvítězili v Karviné 2:1. Domácí poslal ve slezském derby v 58. minutě do vedení Eduardo Santos, ale za 10 minut srovnal střídající Yira Collins Sor a po jeho přihrávce pak v druhé minutě nastavení otočil stav Jiří Klíma. Karvinští protáhli sérii bez ligové výhry už na 15 utkání a zůstávají jediným týmem v této sezoně nejvyšší soutěže bez vítězství.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Gigli Ndefe z Ostravy a Lukáš Bartošák z Karviné | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

Baník naopak poprvé po čtyřech kolech naplno bodoval a upevnil si páté místo v tabulce. Na čtvrtou Spartu ztrácí pět bodů.

Plzeň s Chorým na stoperu vedla v poločase už 2:0, Baník ale díky dvěma gólům Klímy srovnal na 2:2

Karvinští jsou patnáctí o skóre před posledními Teplicemi. Slezské derby se mělo původně uskutečnit již před měsícem, ale kvůli koronaviru v týmu domácích ho vedení soutěže odložilo.

Část příznivců Baníku se rozhodla zůstat za branami stadionu a symbolicky tím podpořit neočkované fanoušky, kteří od pondělí po zpřísnění vládních opatření proti koronaviru nově nemohou do hlediště. I tak jejich chorály doléhaly až na hřiště.

Slezské derby se od úvodu hrálo v dobrém tempu a s šancemi na obou stranách. Aktivněji začal Baník, ale první větší možnost měla Karviná.

Ve 13. minutě si naskočil na centr ostravský odchovanec Papadopulos a zasahovat musel gólman Budinský. Chvíli nato po dobrém brejku nevyšlo zakončení patičkou domácímu Bartošákovi.

Ve 24. minutě podržel Karvinou gólman Bolek, když vyrazil Kaločovu hlavičku zblízka. Na opačné straně o čtyři minuty později Qose zakroutil přímý kop do vápna a míč, který bez teče směřoval na branku, s obtížemi vytáhl Budinský.

Po změně stran začali Karvinští náporem. V 50. minutě napřáhl z dálky stoper Santos a míč z horního rohu konečky prstů tečoval na roh gólman Budinský.

Ostravští trenéři, kteří udělali tři změny v základní sestavě oproti předchozímu remízovému utkání s Plzní, na nepovedený vstup do druhé půle reagovali v 56. minutě trojitým střídáním a nasadili Almásiho, Tetoura a Sora.

Inkasovaný gól tím ale neodvrátili. V 58. minutě si na Bartošákův roh naskočil Santos a hlavou překonal Budinského, který nepřesvědčivě vyběhl. Brazilský stoper si připsal první branku v ligové sezoně.

Karviné vydrželo vedení jen zhruba 10 minut. Kaločův přízemní centr z levé strany se nadvakrát dostal ke střídajícímu Sorovi a ten zblízka překonal Bolka. Nigerijský záložník navázal na dvě asistence z minulého utkání s Plzní a v české lize skóroval podruhé.

Baník se v závěru tlačil za vítězstvím. V 83. minutě ještě střídající Potočný minul, ale v druhé minutě nastavení nacentroval z levé strany před branku Sor a Klíma hlavičkou k tyči dokonal obrat.

Ostravský útočník prožívá povedené období, v minulém kole dvěma góly zařídil remízu s Plzní. Karviná prožila stejný zápas jako o víkendu s Libercem, s nímž rovněž neudržela vedení a brankou v nastavení prohrála 1:2.

12. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 58. Santos - 68. Sor, 90.+2 Klíma. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík - Franěk (video). ŽK: Mangabeira, Santos, Mikuš - Fleišman. Diváci: 3126.