Fotbalisté Příbrami prohráli na Dukle a zůstávají v tabulce poslední

Fotbalisté Příbrami v předehrávce 27. kola první ligy prohráli na hřišti Dukly 1:3 a zůstali poslední. Na Julisce vstřelil dva góly Jan Holenda, jednou se trefil Slovák Frederik Bilovský, na 1:1 vyrovnal Jan Suchan. Pražané v nejvyšší soutěži porazili soupeře po šesti zápasech a poprvé od roku 2013, v neúplné tabulce poskočili na osmé místo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Holenda (ve žlutém) dal Příbrami dvě ze tří branek Dukly. Na obrázku v souboji s Janem Rezkem. | Zdroj: ČTK

Dukla začala aktivněji a vypracovala si i první šanci, Podaného tvrdou střelu v šestnáctce ale ještě zablokoval Trapp. V 11. minutě už se domácí prosadili. Po nedůrazu v příbramské obraně Juroška přistrčil míč Holendovi a ten ho z úhlu nekompromisně napálil pod břevno.

Středočeši si v úvodu s hrou Dukly moc nevěděli rady. Vedení nenavýšil volný Koreš, který v dobré pozici vystřelil nad branku. Vzpamatovali se až v druhé části první půle, jenže pokusy Tomáše Pilíka i Rezka byly nepřesné.

Hosté pomalu převzali iniciativu a ve 36. minutě vyrovnali. Suchan napřáhl z velké dálky a technickou ránou k tyči překvapil brankáře Radu, jemuž balon proklouzl pod rukou.

Dukla si po pauze vytvořila tlak i velké příležitosti. Po střele Podaného za překonaného Hrušku zaskočil stoper Chaluš a příbramský gólman výborně vytáhl ránu Šimůnka.

V 62. minutě už to dejvickému mužstvu vyšlo. Koreš přihrávkou za obranu vyslal Holendu, který udělal kličku Hruškovi a po zemi zakončil do odkryté branky.

Dukla měla v závěru utkání hru pod kontrolou a Příbrami vůbec nic nedovolila. V nastavení navíc z brejku zpečetil výhru domácích třetím gólem střídající Bilovský po přihrávce Tetoura.

27. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)
Branky: 11. a 62. Holenda, 90.+1 Bilovský - 36. Suchan. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Urban. ŽK: Juroška, Smejkal - Divíšek. Diváci: 1264.