Fotbalisté Slavie porazili Karvinou, Teplice i Jihlava remizovaly

Pražská Slavia nepřipustila další jarní ztrátu bodů a v Edenu porazila Karvinou 3:2. Na dvou dalších stadionech skončily zápasy remízou 1:1. Teplice hrály nerozhodně s Mladou Boleslaví a Jihlava se Zlínem.

Praha, Jihlava, Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi Slavií a Karvinou

Zápas mezi Slavií a Karvinou | Zdroj: ČTK

SK Slavia Praha – MFK Karviná 3:1

Slávisté sice byli od začátku aktivnější, ale první branka padla do jejich sítě. Přes tři obránce dostal pas Jan Kalabiška a přesně zakončil podél brankáře Koláře.

Slavia ale nechtěla připustit další ztrátu bodů. Miroslav Stoch se dostal do výborné příležitosti po přihrávce od Hromady, z ostrého úhlu se nemýlil a vyrovnal.

14 minut po začátku druhé půle to byl znovu Stoch, který poprvé v zápase dostal domácí do vedení. Ze střední vzdálenosti se prosadil perfektní střelou do šibenice. Po něm zvyšoval na 3:1 ještě Jakub Jugas. Za Karvinou snížil pár minut před koncem Tomáš Wágner. Ani to na ale na body Karviné nestačilo a Slavia slaví výhru 3:2.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:1

První poločas utkání nabídl stejně množství šancí na obou stranách a také jejich nulovou efektivitu. Tu asi největší měl Aleksandar Šušnjar, který po rohovém kopu dorážkou hlavou orazítkoval jen břevno teplické branky.

První branka padla na teplických Stínadlech v 59. minutě, kdy se tepličtí dostali do rychlého protiútoku po trestném kopu soupeře a Patrik Žitný ho přesně zakončil do Poláčkovy branky.

V 81. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Šušnjar a Mladá Boleslav dohrávala v deseti. I přesto ale dokázala vyrovnat, když přesně mířil Nikolaj Komličenko.

FC Vysočina Jihlava – FC Fastav Zlín 1:1

První poločas nebyl příliš pohlednou fotbalovou podívanou pro diváky na jihlavském stadionu. Oba celky se sice snažily o útočné akce, ale žádná neskončila ani náznakem střely.

I v Jihlavě se ale nakonec diváci branky dočkali ale do sítě svého domovského klubu. Míč trefil ve vzduchu zlínský Daniel Holzer a poslal svůj tým do vedení. Až v druhé minutě nastavení zachránil bod za remízu pro domácí Davis Ikaunieks.